SİTE SAĞ REKLAM ALANI

8.ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK YARIŞMASI İÇİN BAŞVURULAR SÜRÜYOR

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

05 Ağustos 2019 11:48 bergama 279
8.ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK YARIŞMASI  İÇİN BAŞVURULAR SÜRÜYOR
Bergamalı gazeteci- yazar merhum Şakir Süter anısına İzmir Gazeteciler Cemiyeti tarafından Bergama Belediyesi'nin desteği ile bu yıl 8'incisi düzenlenen "Şakir Süter Gazetecilik Yarışması” için başvurular devam ediyor. 


Yarışma için son başvuru tarihi 9 Ağustos 2019, Cuma günü olarak belirlendi. 


İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin öncülüğünde gerçekleştirilen yarışmanın destekçileri ise Bergama Belediyesi, Bergama Ticaret Odası ve Bergama Kültür ve Sanat Vakfı (Berksav), Bergama'yı Sevenler Turizm Derneği olacak.
İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin İzmir'de görev yapan gazetecilerin mesleki gelişimlerine katkıda bulunmak ve başarılı çalışmaları özendirip ödüllendirmek amacıyla düzenlediği 'Şakir Süter Gazetecilik Yarışması'; 'Haber' (yazılı ve görsel)', 'inceleme-araştırma', 'röportaj' ve 'fotoğraf' olmak üzere 4 ayrı kategoride yapılıyor. Yarışma, İzmir ve ilçelerindeki basın-yayın organlarında çalışan gazetecilerin 20 Temmuz 2018- 20 Temmuz 2019 arasındaki çalışmalarını kapsıyor. Gazeteciler için sarı basın kartı zorunluluğu ise bulunmuyor.
Adayların çalışmalarını en geç, 09 Ağustos 2019 Cuma günü saat 17.30'a kadar İzmir Gazeteciler Cemiyeti'ne teslim etmesi veya posta yoluyla iletmesi gerekiyor. Kazananlara ödülleri Şakir Süter'in ölüm yıldönümü olan 27 Ağustos 2019 Salı günü düzenlenecek olan törende verilecek.
YARIŞMA İLE İLGİLİ DETAYLAR
YARIŞMA DALLARI:

1) Haber

2) İnceleme-Araştırma

3) Röportaj

4) Fotoğraf
ÖZEL ÖDÜLLER

1-) Vecdi Altay Özel Ödülü

2-) Bergama Belediyesi Özel Ödülü

3-) Ekonomi Özel Ödülü (Bergama Ticaret Odası)

4-) Berksav Özel Ödülü

5-) Ahmet Ünal Eroğlu Özel Ödülü (Bergama'yı Sevenler Turizm Derneği)
8. ŞAKİR SÜTER GAZETECİLİK YARIŞMASI YARIŞMA TAKVİMİ

Eserin yayınlanma tarihi: 20 Temmuz 2018-20 Temmuz 2019

Son başvuru: 09 Ağustos 2019 Cuma

Jüri toplantısı: 20 Ağustos 2019 Salı

Açıklama: 21 Ağustos 2019 Çarşamba

Ödül töreni: 27 Ağustos 2019 Salı Bergama
GEREKLİ FORMLARIN VE ŞARTNAME'NİN LİNKİ;

İzmir Gazeteciler Cemiyeti; http://igc.org.tr/igc/sakirsuteryarismaBİLGİ VE BAŞVURU İÇİN İLGİLİ TELEFONLAR

İzmir Gazeteciler Cemiyeti; 0 232 463 32 15

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER