SİTE SAĞ REKLAM ALANI

AK PARTİ BERGAMA'DA BİRİNCİ PARTİ OLDU

Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar seçim sonuçlarını değerlendirdi.

06 Nisan 2019 11:30 bergama 341
AK PARTİ BERGAMA'DA BİRİNCİ PARTİ OLDU
Ak Parti Bergama İlçe Başkanlığı yerel seçimlere dair değerlendirmelerde bulundu. İlçe Başkanı Güven Yakar "Bu seçimler tartışmalı sonuçlar doğurdu. Bergama'da da netleşen durumlar gerçekleşti” dedi. 
Bergama'da İlçe Seçim Kurulu'nun en son düzenlediği tutanağa göre Hakan Koştu'nun 33 bin 406 oy aldığını, rakibi İdris Yavuzyılmaz'ın ise 32.874 oy aldığını açıklayan Güven Yakar "Hakan Koştu en yakın rakibi İdris Yavuzyılmaz'a 532 fark atarak İlçe Seçim Kurulu'nun kararına göre Bergama Belediye Başkanı olmuştur. Mazbatayı henüz almadık. CHP İlçe seçim kurulunun bu kararına itiraz etti. Sonuç değişmez. İtiraza ilişkin maddi delilleri yok. Atmaca Mahallesi 1028 numaralı sandıkta Ak Parti'nin oyu 166, CHP'nin oyu 72, Demokrat Parti'nin oyu 5… Birleştirme tutanaklarına geçirilirken Ak Parti'nin olan 166 oy CHP'ye, Demokrat Parti'nin olan 5 oy ise AK Parti'ye yazılmış. Sehven de yapmış olabilir, bilerek de yapmış olabilir. Bir sandıktaki bir hareket 330 oy ortalama Ak Parti'nin oyunu azaltıyor. BU gerçekten ciddi bir şey… İstanbul'da 20 bin oy farkla seçim kazandı-kazanmadı tartışmalarının sürdüğünü görüyoruz. Bir sandıkta bile 330 oy hak geçebiliyor. Sıkıntılı bir süreç yaşıyoruz. İnşallah sandıklar tekrar sayıldığında insanların halkın iradesinin doğru yansıması sağlanır. Yangından mal kaçırır gibi davranılmasın. Sandıktan çıkanın bizim başımızın üzerinde yeri var.” dedi. 
Vatandaşın kafasındaki soruların yanıtlanması gerektiğinin altını çizen Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar, aksi takdirde seçimlere gölge düşeceğini vurguladı. Bergama'da maddi hataların düzeltilmesi için gerekli başvuruları yaptıklarını dile getiren Yakar "Birleştirme tutanaklarındaki sıkıntıların tespit edilmesini sağladık. Şu an itibariyle İlçe Seçim Kurulu'nun verdiği kararla 532 oy farkıyla Hakan Koştu Belediye Başkanı oldu. Hem meclis üyeliğinde hem büyükşehir belediye başkanlığında hem de Bergama Belediye Başkanlığında Ak Parti üç mecrada da birinci partidir. Seçim sonuçları Bergama'da bizim açımızdan sevindirici… İzmir'de otuz ilçeden beşinde Cumhur İttifakı başarılı olmuştur. Bu beş ilçede de adaylarımıza halkın güveni tam. İçlerinde en büyük ilçe ise Bergama'dır. Bergama bu anlamda AK Parti'nin dikkatini buraya yöneltmesine neden olacak bir seçim sonucu elde etmiştir.” diye konuştu. Güven Yakar Belediye Meclis Üyeliği ve Büyükşehir Belediye Başkanlığı oylarındaki düzeltmelerin de gerçekleştirildiğini ifade etti. 
Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar İl Seçim Kurulu'ndan gelecek kararın ertesinde tahmini Pazartesi günü Hakan Koştu'nun mazbatasını teslim alacağını söyledi. 
MHP Bergama İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Engin ise Cumhur İttifakı olarak Bergama'da tüm ilçe teşkilatlarıyla birlikte başarılı bir seçim süreci geçirdiklerini söyledi. Engin "Bergama'nın zaman kaybetmeden acilen hizmete ihtiyacı vardır. İnşallah haftaya hizmetlere başlayacağız. Güzel bir seçim dönemi geçirdik. Cumhur İttifakı'nın ruhunu hem sahaya hem sandığa yansıttık. Bergama güzel şeyler  olacağına inancımız tam…” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER