SİTE SAĞ REKLAM ALANI

AK PARTİLİ YAKAR İLÇE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ

Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar ilçe başkanlığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

03 Temmuz 2019 15:18 bergama 395
AK PARTİLİ YAKAR İLÇE BAŞKANLIĞINDAN İSTİFA ETTİ
31 Mart Yerel seçimlerinde adayların belirlenmesinin ardından ilçe başkanlığı görevini üstelenen Güven Yakar bu zamana kadar sürdürdüğü görevinden istifa ettiğini açıkladı. 
Sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamada Güven Yakar "Değerli dostlar, 2011 yılından bu yana Bergama Ak Parti İlçe Teşkilatında Siyasi ve Hukuk İşleri Başkanı olarak Raşit Ürper, Mustafa Durmaz ve Hakan Koştu olmak üzere üç farklı ilçe başkanımız ile birlikte çalıştım. Bir kaç yıl öncede İlçe Başkanlığı teklif edilmesine rağmen işlerimin yoğunluğu dolayısıyla kabul etmemiştim. Ancak 25 Yıllık Arkadaşım, Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Koştu 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde Bergama Belediye Başkan adayı olunca ilçe Başkanlığı bana teklif edildi. Parti teşkilatımızda yapılan hem Temayül sonuçları, hem de arkadaşlarımızın ısrarı sonucu Ankara'ya davete icabet ettim.”diyerek başkanlık görevinin seçim süresince almak şartıyla kabul ettiğini belirtti. 
Seçim sonuçları ne olursa olsun uzun süre ilçe Başkanlığına devam edemeyeceğini özellikle söylediğinin altını çizen Güven Yakar "Hülasa ilçe Başkanlığının çok yoğun bir mesai istemesi ve benim de işlerimin yoğunluğu nedeniyle Bugün Bergama Ak Parti İlçe Başkanlığı'ndan istifa ettim. Taze kan yeni genç arkadaşların önünü açmanın da partimize faydası olacağına inanıyorum. Ak Parti ilçe Başkanlığında 8 yıldır birlikte çalıştığım hem Ana Kademe, hem Gençlik Kolları ve hem de Kadın Kollarında görev yapan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum. Bugün itibariyle Bergama Belediyesi Ak Parti belediyeciliğiyle tanışmıştır. Ben kendi adıma misyonumu tamamladığıma inanıyorum. Bundan sonra Bergama Belediye Başkanımız Hakan Koştu ve ekibine başarılar diliyorum. Tüm destek veren kardeşlerime, Ak Partiye gönül veren emek veren teşkilat mensuplarımıza selam ve saygılar sunuyorum.” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER