SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Ata Sporu Güreş Bergama'da

Başkan Koştu; "Sporun her dalında neden AZ Alkmaar gibi öykü yazmayalım ? "

04 Şubat 2020 15:51 bergama 436
Ata Sporu Güreş Bergama'da
Başkan Koştu; "Sporun her dalında neden AZ Alkmaar gibi öykü yazmayalım ? "

Geçmişten günümüze ata sporumuz olarak vatandaşımızın gönlünde hep ayrı bir yeri olan güreş, Bergama Belediyespor Kulübü çatısı altında faaliyet göstermeye başladı. Belediye Başkanı Koştu, "Geleneksel sporlarımızın birçoğuna kulübümüz çatısı altında yer vereceğiz” dedi.

Göreve geldikleri ilk günden itibaren spora ve sporcuya çok önem verdiklerine dikkat çeken Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Bu amaçla belediyemiz bünyesinde Spor İşleri Müdürlüğü'nü kurup, süratle çalışır hale getirdik. Sporun her dalında Bergama'nın adını duyurmaya kararlıyız. Bergama Belediyespor 8. Grup Bal Lig'de şampiyonluk için oynarken, Ateşçelik Bergama Belediyespor Kadın Voleybol Takımımız'da başarılara imza atıyor. Bu başarılara başka branşlarda da devam edeceğiz. Ayrıca geleneksel ata sporlarımızı da yaşatmak için çalışmalarımızı hızlandırdık. İlk olarak güreş branşı kulübümüz çatışı altında faaliyetlerine başladı. Okçuluk gibi diğer geleneksel sporlarımızı da bir bir Bergama'da gençlerimizle buluşturacağız” dedi.

BAŞKAN KOŞTU; "Neden AZ Alkmaar olmayalım ? ”

Sporda alt yapının ve küçük yaşlardan itibaren sporla uğraşmanın önemine dikkat çeken Bergama Belediye Bakanı Hakan Koştu, "Hemen hemen bizimle aynı nüfusa sahip Avrupa'daki kardeş kentimiz Alkmaar'ın spor dalında bir başarı öyküsü var. Onların başarı öyküsü alt yapıya önem vermekle başlıyor. Peki biz neden bunu başaramayalım ? Biz de yetenekli çocuklarımızla, Bergama Belediyespor Kulübümüz çatısı altında faaliyet göstererek bir AZ Alkmaar başarısı Bergama'dan çıkaracağız. Tabiki biz bu başarıyı sadece futbolda değil sporun diğer branşlarında da yakalamayı hedefliyoruz. İstiyoruz ki; gençlerimiz ve çocuklarımız internet, cep telefonu ve kafelerde boş zamanlarını geçirene kadar sporla zamanlarını değerlendirsinler. Bir birleri ile hep spor konuşup, spor üzerine rekabet oluştursunlar” dedi.

GÜREŞTE İLK BAŞARI GELDİ

Bergama Belediyespor Kulübü güreş de İzmir'de düzenlenen Kulüpler Arası İl Şampiyonası'nda 5 sporcu ile gündemdeki yerini aldı. 80 kg'da Ferhat Duman birinci, 92 kg'da Ömer Faruk Şahin ikinci, 92 kg'da Utku Etem Yergal üçüncü oldu. Dereceye giren sporcular, Bartın'da yapılacak olan Türkiye Grup Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER