SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BAKIRÇAY'IN EN MODERN PAZARI YAKIN ZAMANDA HİZMETE GİRİYOR

TÜM İMKANLARA SAHİP OLACAK

13 Nisan 2018 14:12 bergama 419
BAKIRÇAY'IN EN MODERN PAZARI YAKIN ZAMANDA HİZMETE GİRİYOR
İdari binası, sosyal tesisleri, yemekhanesi, otoparkı, padok ve yükleme rampaları ile alıcı ve satıcılara rahat bir ortamda alışveriş imkanı sunacak olan Bakırçay Havzası'nın en modern kapalı hayvan pazarı yakın zamanda bölgenin hizmetine girecek.

Bergama Belediyesi çok yakında, Avrupa Birliği standartlarındaki yeni donanımıyla günde 150 büyükbaş ve 250 küçükbaş hayvan kesim kapasitesine sahip olan Bergama Mezbahası'nın hemen yanında inşa ettiği modern pazarını kente kazandırarak üreticilerin hizmetine sunacak.

Hasta Yakını Konukevi ve Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu, Çamlıpark Projesi, Bergama Ticaret Merkezi gibi kentin ihtiyaçlarına yönelik gerçekleştirdiği projelerine devam eden Bergama Belediyesi 11 bin metrekarelik alana 900 küçükbaş ve 300 büyükbaş hayvan kapasitesine sahip olacak biçimde tasarlanan kapalı hayvan pazarının yapımını sürdürüyor.

TÜM İMKANLARA SAHİP OLACAK

Kapalı hayvan pazarında 1400 metrekare küçükbaş, 1700 metrekare büyükbaş hayvanlar için ayrı padoklar olacak. Üstü kapalı indirme-bindirme rampasına sahip padoklar aydınlatma sistemi ile akşamları da kullanılabilecek. Ayrıca hayvan pazarının giriş-çıkış kapılarının arasında bulunan alanda kontrollü geçiş sağlanacak ve buralarda dezenfektan havuzları yer alacak. Veteriner, personel, muhasebe ve yönetici odalarına sahip olan idari binada soyunma odası, banyo ve engellilere de uygun olan tuvaletler bulunacak. 165 metrekarelik alanda hazırlanan yemekhanede tabldot yemek servisi, çay ocağı ve satış birimi de olacak. 145 metrekarelik yem deposu ile pazarda bulunan hayvanlara yem ve su bekletme imkanı sunulacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin 'Kırsalda Kalkınma' hamlesiyle Bergama'da hayvancılığın gelişme içinde olduğunu belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, " Bergama kırsalda 119 köyü ile ile Türkiye'nin en çok köye sahip ilçelerinden birisi. Temel geçim kaynağı tarım ve hayvancılık olan köylerimizde üreticilerimizin en çok ihtiyaç duyduğu ve kentimizin önemli eksikliklerinden birini tamamlayarak Bergama'ya kazandıracağız. Mayıs ayında tamamlamayı planladığımız proje ile hayvan yetiştiricilerimize ve alıcı vatandaşlarımıza daha rahat bir ortamda alışveriş imkanı sağlayacağız" dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER