SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET GÖNENÇİN

5 HAZİRAN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ MESAJI

07 Haziran 2017 21:00 bergama 725
BERGAMA BELEDİYE BAŞKANI MEHMET GÖNENÇİN
Yaşadığımız kentte havayı, suyu ve toprağı korumak hepimizin öncelikli görevidir. İnsanı doğadan koparan, iklimi değiştiren ve ekolojik krizi derinleştiren ve özellikle insanların yaşam alanlarına müdahale eden uygulamaların, hem bizler, hem de gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir kent ve dünya bırakabilmek adına kabul edilmesi mümkün değildir.
Günümüzde korunan alanların koruma statülerinin kaldırılması, meralar, ormanlar, tarım alanları, sulak alanlar, zeytinlikler, milli parklar doğa koruma ruhundan uzak kararlarla farklı amaçlar için kullanıma açılarak doğa ve çevre yok ediliyor.
Birleşmiş Milletler 2017 yılı Dünya Çevre Günü'nün temasını "Doğaya Dönüş" olarak belirledi. Temiz bir yaşam, temiz bir gelecek için yüzümüzü doğaya dönelim ve daha yaşanılabilir bir kent ve dünyayı bizden sonraki nesillere bırakalım. Ve unutmayalım ki doğa insan olmadan da yaşayabilir, ama doğa yok olduktan sonra insan yaşayamaz. Yüzünüz doğaya dönük olsun. Sevgi ve dostlukla…


                                                                                                                                                              Mehmet GÖNENÇ
                                                                                                                                                       Bergama Belediye Başkanı
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER