SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA BELEDİYESİ 2.ÇOCUK KİTAPLARI ŞENLİĞİ SONA ERDİ

Şenlik boyunca yüzlerce çocuk atölyelere ve söyleşilere katıldı.

29 Ocak 2018 20:36 bergama 553
BERGAMA BELEDİYESİ 2.ÇOCUK KİTAPLARI ŞENLİĞİ SONA ERDİ
Bergama Belediyesi'nin yarıyıl tatilinde çocukları kitap okumaya teşvik etme amacıyla düzenlediği 2'inci Çocuk Kitapları Şenliği sona erdi. Şenlik boyunca yüzlerce çocuk atölyelere ve söyleşilere katıldı.

Muzaffer İzgü'nün anısına Bergama Kültür Merkezi BerKM'de gerçekleştirilen şenlik süresince BerKM fuayesinde Türkiye'nin seçkin elli yayınevinin nitelikli çocuk kitapları stantları açıldı. Çocuklar kitaplarla ve yazarlar ile buluşturuldu. “Muzaffer İzgü ile Gülümsemek” söyleşisi ile başlayan etkinlikte Muzaffer İzgü'nün oğlu Ahmet Şahin İzgü, İzgü'nün yazar dostları Hüseyin Yurttaş, Yunus Bekir Yurdakul, kütüphaneci/öğretmen Talat Aydilek ve Aydın İleri konuşmacı olarak katılarak İzgü'den gülümseten, güldüren anıları anlattılar.

Şenlik boyunca çocukları okumaya teşvik edici etkinlikler yapıldığını belirten Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Eğlenceli ve keyifli bir etkinlik odu. Çocuklarımız atölyelerde yazarlar ile buluştu. Katkı koyan değerli yazarlarımıza ve emeği geçen belediye çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum” dedi

.Beş gün süren şenlikte söyleşiler, şiir dinletileri, masal anlatıları, yaratıcı yazma, yaratıcı okuma, arkeoloji, drama ve sanat atölyeleri yapıldı. Atölyelere yazar Yunus Bekir Yurdakul, arkeolog Bülent Türkmen, editör/masal anlatıcısı Nihal Ünver, ressam/yazar Aysun Altındağ, şair Halim Yazıcı, ressam Azime Akbaş Yazıcı ve tiyatrocu eğitmen Ceren Kayar katıldılar.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER