SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA BELEDİYESİ OKUL ÖNCESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇIYOR

ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK

02 Haziran 2018 22:34 bergama 273
BERGAMA BELEDİYESİ OKUL ÖNCESİ KREŞ VE GÜNDÜZ BAKIM EVİ AÇIYOR
Bergama Belediyesi, mülkiyeti Bergama Kültür ve Sanat Vakfı'na (BERKSAV) ait olan müstakil yapının okul öncesi kreş ve gündüz bakım evi olarak kullanılması için protokol imzaladı.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ile BERKSAV Başkanı Muammer Esen arasında yapılan imza törenine Bergama Belediyesi Başkan Yardımcıları Ümit Atlam ile Ali Kahyaoğlu, BERKSAV Yönetim Kurulu Üyeleri ve Bergama Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürü Erkin Sabancı katıldı.

ÜCRETSİZ HİZMET VERECEK
Yapılan protokole göre Dr. Hasan Ergül ve eşi Meliha Ergül'ün sağlıklarında ikamet ettikleri ve BERKSAV'a bağışladıkları müstakil evleri 3-6 yaş çocuklara yönelik okul öncesi kreş ve bakım evi olarak kullanılacak. Bergama Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü tarafından yaşama geçirilecek proje ile Bergama sınırları içinde ikamet eden ekonomik ve sosyal yönden dar gelirli ve dezavantajlı çocukların ailelerine ücretsiz hizmet verilecek.

DR. HASAN ERGÜN VE MELİHA ERGÜN'ÜN ADI VERİLECEK
Bakım Evi'ne Bergama sevdalıları Dr. Hasan Ergün ve eşi Meliha Ergün'ün isimlerini vereceklerini söyleyen Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; “Bu proje ile amacımız çocukların fiziksel, zihinsel ve duygusal yönden sosyal gelişimlerini sağlamak, onlara Atatürk ilke ve inkılapları doğrultusunda temel değerlerin ve alışkanlıkların kazandırılmasıdır. Burada çocuklarımızın bakım ve temizlikleri sağlık kurallarına uygun, sevgi ve ilgiye dayalı bir ortamda gerçekleşecektir” dedi. Başkan Gönenç ayrıca; “Bu projenin yaşama geçirilmesinde başta BERKSAV olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bu vesile ile evimize adları verilecek olan Bergama sevdalıları Dr. Hasan Ergün ve eşi Meliha Ergün'ü ise rahmet ve şükranla anıyorum” dedi. BERKSAV Başkanı Muammer Esen ise; “BERKSAV olarak böyle hayırlı bir işe öncü olmaktan dolayı tüm yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızla birlikte mutluluk duyuyoruz. Bergama sevdalıları Dr. Hasan Ergün ve eşi Meliha Ergün'ün adını alacak olan okul öncesi kreş ve gündüz bakım evinin hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

BİNA ELDEN GEÇİRİLECEK, OYUN ALANLARI KURULACAK
Bergama Belediyesi tarafından tadilat yapılarak kullanılabilir hale getirilecek olan binada tüm odaların zemini laminat parke ile kaplanacak. Mutfak, banyo ve tuvalet yenilenecek, kiremitleri aktarılacak, kalorifer hatları elden geçirilecek ve binanın tamamı boyanacak. Ayrıca binanın ön ve arka bahçe düzenlemeleri yapılarak oyun alanları da kurulacak.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER