SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA KOLEKTİF MÜZİK BULUŞMASI 4'ÜNCÜ KEZ BAŞLIYOR

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

08 Ocak 2019 12:12 bergama 177
BERGAMA KOLEKTİF MÜZİK BULUŞMASI 4'ÜNCÜ KEZ BAŞLIYOR
Bergama Kolektif Hayal Gücü Müzik Merkezi'nin (BKHMM) kolektif müzik buluşması, dünyaca ünlü caz sanatçısı Timuçin Şahin öncülüğünde 4'üncü kez başlıyor.

Dünya müziğinin önde gelen isimlerini, Bergamalılar ile bir eğitim habitatında buluşturacak etkinlik 12 Ocak - 16 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bergama Yaşam Boyu Eğitim Merkezi'nde her yaştan müzisyen ve dinleyiciye açık olan buluşma, uluslararası eğitmenleri, kolektif grup dersi formatında; doğaçlama, enstrüman, müzikal hayal gücü ve beste üzerine atölye çalışmalarında bir araya getirecek.

DÜNYACA ÜNLÜ İSİMLER

Sanat ve eğitim yönetmenliğini gitarist, besteci, eğitmen Timuçin Şahin'in yapacağı etkinlikte; Matt Pavolka (Kontrabas), Deniz Gülfırat (Klasik Gitar), Anıl Gelenler (Klasik Gitar), Zehra Sak (Keman), Enric Monfort (Perküsyon), Lukazs Zyta (Davul), Halil Çağlar Serin (Elektrik Bas), Mehmet Can Özer (Besteci, elektro akustik müzik), Hülya Tunçağ (Radyo Yapımcısı ve Müzik Yazarı), Alp Turaç (Ses ve kayıt teknisyeni) ve Payam Gül Susanni (Piyano) gibi isimler bir araya gelecek.

BEŞ HAFTA SÜRECEK

Müzik otoritelerince "Ezber bozan bir eğitim habitatı” olarak tanımlanan ve farklı sosyal statü, yaş ve eğitim seviyelerindeki katılımcılara üst düzey bir eğitim olanağı sunan BKHMM 12 Ocak Cumartesi günü başlayacak ve 16 Şubat Cumartesi gününe kadar beş hafta sürecek.

Eğitimler 'Bergama Çocuk Müzisyenleri Kolektifi', "Müzikal İfade Biçimleri”, "Keman Atölyesi”, "Perküsyon Atölyesi”, "Piyano Atölyesi”, "Dinleme Sanatı”, "Gitar Atölyesi”, "Enstrümantalistler İçin Atölyeler” başlıkları altında toplanacak. Ayrıca Kolektif Hayalgücü Orkestrası provaları da çalışmanın bir parçası olacak.

Etkinliğin son haftasında 15 Şubat Cuma Günü dünyaca ünlü caz sanatçısı Timuçin Şahin Trio konseri, Kolektif Hayalgücü Orkestrası ise 16 Şubat Cumartesi Günü konser verecek.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER