SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA'DA DOĞAYI KORUYAN KAMPANYA

BERGAMA'DA 5 PET ŞİŞE GETİRENE 1 FİLE ÇANTA HEDİYE

07 Ocak 2019 12:46 bergama 205
BERGAMA'DA DOĞAYI KORUYAN KAMPANYA
İzmir'in Bergama İlçesi'nde, Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası'nın birlikte gerçekleştirdiği "5 Pet Şişe Getirene 1 File Çanta Bedava” kampanyası büyük ilgi gördü.

Bergama Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından tamamen organik malzemeden üretilen file çantalar için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturdu. Bir saat içinde 2000 file çanta dağıtıldı.

Bergama Belediyesi ve Bergama Ticaret Odası'nın 'Doğayı Koruma Projesi' adıyla başlattığı "5 Pet Şişe Getirene 1 File Çanta Bedava” kampanyası etkinliği Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşti. Bir hafta önce sosyal medyadan yapılan ve Türkiye geneline paylaşım rekorları kıran etkinliğe yüzlerce vatandaş katıldı. Bergama Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından üretilen file çantalar Cumhuriyet Meydanı dışında, Bergama Kültür Merkezi önünde açılan stantta da dağıtıldı. Uzun kuyruklar oluşan dağıtım sırasında 5 pet şişe getiren tüm vatandaşlara 1 file çanta verildi.

ORGANİK PAZAR FİLELERİ TÜKETİCİYLE BULUŞACAK

Etkinlikle ilgili konuşan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; "Bergama Ticaret Odamız ile birlikte tüm Türkiye'ye örnek olacak bir kampanya başlattık. Bergama'ya çok yakışan bir proje çünkü geçmişten bu yana bilinir Bergama'nın çevre duyarlılığı. Özellikle son günlerde paralı poşet konusunun gündemde olduğu bir dönemde alternatif bir çözüm öneriyoruz. Organik malzemeden yapılmış Pazar fileleri bundan sonra tüketicilerle buluşacak. Kampanyaya destek olan herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ayrıca; "Kampanyanın sevindirici taraflarından biride sosyal medyada müthiş ilgi görmesi oldu. Sadece 2 günde binlerce paylaşım aldı. Birçok belediyeden bizi arayanlar ve bilgi isteyenler de oldu. Ankara ve İstanbul'dan arayıp bu işin Türkiye'de yaygınlaşması için destek vermek isteyenler var” dedi.

Bergama Ticaret Odası Başkanı Fikret Ürper ise; "Özellikle çocuklarımızın burada olması ve bu konuda bize destek vermeleri bizi çok mutlu etti. Bizim çocukluğumuzda kullandığımız doğal filelerin tekrar gündeme gelmesi ve bu kadarda ilgi görmesi çok sevindirici. Bir taraftan atık toplayıp, bir diğer taraftan doğal malzemeleri kullanmayı teşvik ediyoruz. Ayrıca Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi'ne de destek oluyoruz” dedi. Bergama Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi Başkanı Tevhide Kaya ise destek veren herkese teşekkür etti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER