SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA'DA İKİNCİ BAHAR ÇOK SEVİLDİ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

11 Mart 2019 12:20 bergama 169
BERGAMA'DA İKİNCİ BAHAR ÇOK SEVİLDİ
Açıldığı günden bu yana Bergamalıları Bergama kültür Merkezi BerKM'de birbirinden güzel etkinliklerle buluşturan Bergama Belediyesi, Mart ayı programı ile sanatseverleri sahneye çekmeye devam ediyor.

Bergama'da sahnelenen ve iki usta oyuncu Cihat Tamer ile Bedia Ener'in aşk, romantizm ve komedi yüklü oyunu "İkinci Bahar” izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

İspanyol yazar Alfonso Paso'nun eserinden uyarlanan, yönetmenliğini Serkan Budak'ın yaptığı "İkinci Bahar” adlı oyun Bergama Kültür Merkezi'nde kapalı gişe oynadı. 56'ıncı sanat yılını kutlayan usta oyuncu Cihat Tamer ile Bedia Ener'i tiyatro sahnesinde buluşturan oyunda ikiliye Buket Dereoğlu, Emre Törün ve Serkan Budak eşlik etti. Bergamalılar tarafından büyük ilgi gören oyun dakikalarca ayakta alkışlandı.

SAĞLIĞIM YETTİĞİNCE SAHNEDE OLACAĞIM

56. Sanat yılını kutlayan 76 yaşındaki Cihat Tamer oyun sonrasında yaptığı açıklamada, "İkinci Bahar” ile 26 yıl sonra tiyatro sahnesine döndüğünü ve Bergama'da bulunmaktan dolayı çok mutlu olduklarını ifade etti. Usta sanatçı; "Bergama tarihi ve günümüze taşıdığı kültürü ile muhteşem bir şehir. Burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Bizi sahnede yalnız bırakmadıkları için Bergamalılara çok teşekkür ediyorum. Yoğun dizi çekimleri nedeniyle 26 yıldır tiyatro yapmıyordum. Şimdi aslımıza döndük. Çünkü ben tiyatro kökenliyim. 56'ıncı sanat yılım bitti. Sağlığım yettiği sürece sahnede olmak istiyorum” dedi.

Usta sanatçı Cihat Tamer sahnelenen oyun ile ilgili ise; "İkinci Bahar her yaşta aşkı ve mutluluğun bulunabileceğini anlatıyor. Romantizm ve komedi yüklü bir oyun” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER