Bergama'da vatandaşa belediyeden 312 bin adet maske ve kolonya

Koronavirüs salgınının başladığı ilk günden itibaren en üst sevide tedbirler alan Bergama Belediyesi, vatandaşlara 312 bin adet maske ve kolonyayı ücretsiz olarak dağıttı.

14 Mayıs 2020 12:47 bergama 413
Bergama'da vatandaşa belediyeden 312 bin adet maske ve kolonya
Bergama'da vatandaşa belediyeden 312 bin adet maske ve kolonya

Koronavirüs salgınının başladığı ilk günden itibaren en üst sevide tedbirler alan Bergama Belediyesi, vatandaşlara 312 bin adet maske ve kolonyayı ücretsiz olarak dağıttı. Başkan Koştu, "Bergamalı hemşehrilerimizin sağlığı ve huzuru için ilk günden gerekli olan bütün çalışmaları süratle yaptık ve yapmaya devam ediyoruz” dedi.

137 mahallesi ile çok geniş bir yerleşim alanına sahip olan Bergama'da Koronavirüs salgını dolayısıyla alınan tedbirler kapsamında işyerleri açık olan esnafa, pazaryerlerinin girişlerinde, kamusal alanlarda ve 65 yaş üstü sokağa çıkma izni verilenler ile belediyeye gelerek isteyen herkese toplamda 312 bin adet maske ve kolonya dağıtıldı.

KOŞTU "HEMŞEHRİLERİMİZİN SAĞLIĞINI KORUMAK EN BÜYÜK GÖREVİMİZ”

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zor bir süreçten geçildiğine dikkat çeken Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Koronavirüse karşı en üst sevide tedbirler alıp, mücadelemizi sürdürüyoruz. Salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren vatandaşlarımızın sağlığı için gereken her çalışmayı belediyemiz imkânları ölçüsünde yaptık. İlk günden beri aralıksız bir rutin halinde dezenfekte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Koronavirüs illeti ile mücadelede birinci tedbir olarak açıklanan maske konusunda da gereken adımları anında attık. Hemşehrilerimizin maske ihtiyacını geri çevirmeden karşılamaya çalıştık. İlçemiz genelinde 312 bin adet maske ve kolonyayı vatandaşlarımıza ücretsiz dağıttık. Pazaryerleri ve hemşehrilerimizin yoğun olarak bulundukları alanlar başta olmak üzere tarihi kentimiz Bergama'nın dört bir noktasında maskelerimizi vatandaşlarımızla buluşturduk” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER