SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA'NIN MUHTEŞEM COŞKUSU

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

19 Haziran 2019 14:59 bergama 0
BERGAMA'NIN MUHTEŞEM COŞKUSU
83. Uluslararası Bergama Kermesi'nin ikinci günü birbirinden güzel etkinliklerle devam etti. Pop müziğinin sevilen sanatçısı Buray'ın gençlik konseri ise adeta şölene dönüştü.

83 Uluslararası Bergama Kermesi'nin ikinci gününde Kayseri Erciyes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kurtuluş Karamustafa, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Birdir ve Dedeman Otelleri Genel Müdürü Emrullah Akçakaya "Bergama'da Turizm ve Beklentileri” konulu panel ile Çınarlı Kahve meydanında katılımcılarla bir araya geldi.

Bergama'nın turizm potansiyeli, sahip olduğu değerler ve Bergama'nın hakettiği değere ulaşabilmesi için yapılması gerekenler konusunda panelistlere bilgiler veren konuşmacılar 83. Bergama Kermesi'nin Türkiye'nin en önemli organizasyonlarından biri olduğunu ve örnek teşkil ettiğini ifade ettiler. Karşılıklı soru ve cevaplarla Bergama'da turizmin konuşulduğu panelde UNESCO Dünya Mirası Bergama'da yapılacak çalışmalarda panelde masaya yatırıldı.

"BERGAMA'NIN TURİZM GELECEĞİNE YÖN VERECEK ÇALIŞMALARI YAŞAMA GEÇİRECEĞİZ”

Panelde söz alan Bergama Belediye Başkanı Hakan Koştu, "Tanıtım noktasında eksikliklerimiz var. Ve bu eksiklikleri önümüzdeki 5 yılda tamamlamamız gerekiyor. Bergama'ya ulaşım sıkıntısı kısa zamanda çözülecek. İzban şu an Aliağa'ya kadar geliyor. Kamulaştırmalar tamamlandığında kısa zamanda Bergama'ya ve buradan da Kınık'a ulaşacak. Turizmde tesis eksiğimiz var. Üst düzey konaklama tesislerimiz yok. Bu eksikliğinde kısa zamanda sonuçlanması için elimizden geleni yapacağız. Kale mahallesinde restorasyon ile ilgili hızlı bir çalışma içerisine gireceğiz. Bergama'nın potansiyeli çok iyi ama iyi kullanmamız gerekiyor. Bergama'nın turizm geleceğine yön verecek çalışmaları hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

GENÇLİK KONSERİ ŞÖLENE DÖNÜŞTÜ

Bergama Cumhuriyet Meydanı'nda konuk ekiplerin ve yöresel halk oyunları gösterilerinin ardından Pop müziğinin sevilen sanatçısı Buray'ın gençlik konseri ise adeta şölene dönüştü. Birbirinden güzel şarkılar seslendiren genç sanatçı hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER