SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BERGAMA'YI ZAFERİMİZLE TAÇLANDIRACAĞIZ

Cumhur İttifakı Bergama Belediye Başkan Adayı Hakan Koştu Bergamalı basın mensuplarıyla buluştu.

11 Ocak 2019 20:10 bergama 326
BERGAMA'YI ZAFERİMİZLE TAÇLANDIRACAĞIZ
Cumhur İttifakının Bergama Belediye Başkan Adayı Ak Partili Hakan Koştu Bergama Öğretmen Evi'nde düzenlediği akşam yemeğinde Bergama Basını ile bir araya geldi. Basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Hakan Koştu'nun Ak Parti ve MHP İlçe Teşkilatlarıyla birlikte düzenlediği yemekte Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar ve MHP Bergama İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Ergin de yer aldı. İlçe başkanlarının konuşmalarında seçim kampanyasını nezaket içerisinde yürütme niyeti ön plana çıktı.

"Biz adayımıza güveniyoruz”

AK Parti Bergama İlçe Başkanı Güven Yakar yemeğe katılan basın mensuplarına teşekkürlerini sunduğu konuşmasında "Tüm teşkilatımız, eski ve yeni yönetim üyelerimiz, mahalle başkanlarımızla Bergama'nın tüm mahallelerinde toplantılar gerçekleştireceğiz. Fikirlerini görüşlerini alacağız. MHP ile Ak Parti birleşti, bu birleşmeyi aklın yolu bir diyerek değerlendiriyoruz. Muhtemelen CHP ile İyi Parti de birleşecek. Son seçimlerde partilerin aldığı oy oranları ortada, biz yerel seçimlerin özgünlüğünü de göz önünde bulundurmak gerektiğini düşünüyoruz. Biz şunu biliyoruz ki Bergama'nın çocuğu, burada yetişmiş, ahlakına kişiliğine güvendiğimiz bir adayımız var. Bir Bergamalı olarak Bergama'nın makus talihini yıkmamız gerektiğini düşünüyorum. Burada belediyeyi kim kazanırsa kazansın başarısız olmasını istemem, bunu bir Bergamalı olarak canı yürekten dile getiriyorum. İktidarın gücünü buraya taşımazsak Bergama gelişemez.” dedi.

"Teşkilatımız, Hakan Koştu için gece gündüz çalışacak”

MHP İlçe Başkanı Hasan Hüseyin Ergin ise "Ayrımız gayrımız yok. Cumhur İttifakı'nda Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Teşkilatı varını yoğunu, gecesini gündüzüne katarak adayımız Hakan Koştu için çalışacak. Bergama'da bugüne kadar yapılmış bir yatırım yok. Cumhur İttifakı belediyeciliğinin nasıl olduğunu iki parti de gösterecek. Bizim halkımızdan isteğimiz partizanlık yapmadan, olması gerekene göre oy vermeleri… Ne kadar iyi bir ekip oluşturacağımızı, bu ekibin Bergama'ya hizmet etmek için geleceğini herkes görecektir. Bu Bergama için bir kader seçimi, halkımızın belediyeciliği yapabilecek bir ekibi seçmesi gerekiyor. Bu ekip de Cumhur İttifakı adayı Hakan Koştu ve ekibidir” şeklinde konuştu.

"Sorunların çözümü için projelerimiz hazır”

Son olarak söz alan Bergama Belediye Başkan Adayı Hakan Koştu "Bugün Cumhur İttifakı'nın belediye başkanlığı için beni uygun görmesine teşekkür ediyorum. Adaylığım açıklandıktan sonra hem Cumhur İttifakı'nın içerisinden hem de Bergamalı hemşehrilerimizden gelen tepkiler oldukça olumlu. Bu olumlu havayı İnşallah 31 Mart'ta zaferle taçlandıracağız. Çıktığımız bu yolda hem partimin hem de Cumhur İttifakı'nın sorumluluğu bana yüklenmiş durumda. Bu yükü İttifak'ın tarafları, Bergamalılar ile birlikte el birlik kaldırıp hedefe taşıyacağız. Son 10 yıldır Bergama'da çekilen bir eziyet var, bunun bir beş yıl daha sürmesini kimse istemeyecektir. İflas etmiş bir belediyecilik ile karşı karşıyayız. Mehmet Gönenç'in son on yılda verdiği en doğru kararı adaylıktan çekilme kararıdır. Çünkü 10 yıl içerisinde Bergama'ya kattığı bir şey yoktur. Bergama'nın en büyük sorunu işsizlik ve istihdam alanlarının açılamamasıdır. Seçilmemizin ardından iktidarın da gücünü arkamıza alarak gerçekleştirilecek büyük projelerle istihdam alanları yaratacağız.” dedi.

Aday Hakan Koştu Bergama'da gerçekleştirilecek projelerine de değindiği konuşmasını "Projelerimiz hazır, Bergama'nın ihtiyaçları ve öncelikleri belli. Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın projelerini açıklamasının ardından biz de Bergama'da gerçekleştireceğimiz projelerimizi sizlerle ve değerli halkımızla paylaşacağız. Teşkilatlarımızın da desteği ile çalınmadık kapı bırakmayacağız. 31 Mart'ta hem İzmir Büyükşehir'de hem de Bergama'da kazanacağız.” diyerek sözlerini sonlandırdı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER