SİTE SAĞ REKLAM ALANI

BEST BUDDIES TURKEY EŞLEŞTİRME TÖRENİ BERKM'DE YAPILDI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

24 Aralık 2018 11:19 bergama 207
BEST BUDDIES TURKEY EŞLEŞTİRME TÖRENİ BERKM'DE YAPILDI
Dünyada 48 ülkede 1 milyondan fazla gönüllüsü olan Best Buddies , 1989 yılında Amerika Birleşik Devletlerinde kuruldu. Türkiye'de ise 8 yıldır faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşunun Eşleştirme Töreni Bergama Kültür Merkezinde yapıldı.

Zihinsel ve gelişim engelli bireylerle gönüllüleri arkadaş yapan programa Bergama Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı , Belediye Başkanı Mehmet Gönenç , İlçe Milli Eğitim Müdürü Nuri Kiraz , İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Uğur , Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper , Best Buddies Turkey Koordinatörü Sercan Duygan , sivil toplum kuruluşları ve eğitim kurumları temsilcileri ile Onur Konuğu Şarkıcı Koray Avcı katıldı ve Eşleştirme Töreni kapsamında badi ve gönüllüleri tek tek sahneye çağırarak eşleştirdi. Törenin ardından sahneye davet edilen Koray avcı izleyenler müzik ziyafeti verdi. Yoğun katılımın olduğu programda İzmir Otizim Orkestrası ve Korosu da sahne alırken Onur Konuğu Avcı şarkılara eşlik etti.

Program sonunda Belediye Başkanı Gönenç'in Şarkıcı Avcı'ya , Bergama Kadin Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi tarafından yapılan el işini hediye etti. Toplu resim çekimi ile tören sona erdi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER