SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ÇOCUKLARLA EVVEL ZAMAN İÇİNDE BERGAMA

Çocuk kitapları yazarı Sara Pardo "Çocuklara Miras: Bergama" etkinliğinde çocuklarla buluştu.

30 Ekim 2018 11:41 bergama 373
ÇOCUKLARLA EVVEL ZAMAN İÇİNDE BERGAMA
Çocuk kitapları yazarı Sara Pardo, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümü Restorasyon Anabilim Dalı öncülüğünde gerçekleştirilen "Çocuklara Miras: Bergama" etkinliğinde çocuklarla buluştu.

Bergama Kültür Merkezi BerKM'de yer alan Bergama Araştırmaları Kütüphanesi'nde gerçekleştirilen etkinlikte "Evvel Zaman İçinde Bergama” kitabının yazarı Sara Pardo çocuklara kitabından paragraflar okudu. Bergama'nın sahip olduğu kültürel miras ile ilgili paylaşımlarda bulunarak, çocuklardan kitap okuma alışkanlığı kazanmalarını istedi.

Yazar Sara Pardo'ya eşlik eden Bergama Belediyesi UNESCO Dünya Mirası ve Alan Yönetimi Birimi'nden Arkeolog Bülent Türkmen'de çocuklara Bergama'nın antik dönem tarihi ile ilgili bilgiler verdi. Etkinlikte ayrıca Bergama Belediyesi tarafından yaptırılan ve Bergama'nın antik dönem tarihini anlatan çizgi film gösterimi de yapıldı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER