SİTE SAĞ REKLAM ALANI

CUMHURİYETİN 95.YILI COŞKUYLA KUTLANDI

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95.yılı Bergama'da büyük bir coşkuyla kutlandı

30 Ekim 2018 11:15 bergama 383
CUMHURİYETİN 95.YILI COŞKUYLA KUTLANDI
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nın 95.yılı Bergama'da büyük bir coşkuyla kutlandı.

14 Eylül Stadyumunda düzenlenen kutlama törenine İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen, Garnizon Komutanı Tank Albay Murat Sağlık, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, kamu kurum amirleri, siyasi parti ve sivil toplum örgütleri temsilcileri, öğretmen ve öğrenciler ile Bergamalılar katıldı.

İNSANLIK TARİHİNİN EN ONURLU YÖNETİM ŞEKLİ

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından ilçe protokolünün öğrencilerin ve halkın bayramını kutladı. İzmir Vali Yardımcısı Erol Türkmen günün önemine ilişkin yaptığı konuşmada; "Cumhuriyet insanlık tarihinde ki en onurlu yönetim şeklidir” dedi.

Konuşmanın ardından öğrenciler kendi yazdıkları cumhuriyet konulu şiirleri ve kompozisyonları okudu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla okullar arasında düzenlenen resim, şiir, kompozisyon ve 4×100 metre bayrak yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ilçe protokolü tarafından ödülleri verildi. Okulların ve Halk Eğitim Merkezi'nin halk oyunları ekiplerinin gösterilerinin ardından kutlamalar resmigeçit töreniyle sona erdi.

YAŞASIN CUMHURİYET

Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınlayan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ise mesajında; "Gericiliğe karşı aydınlık, bağnazlığa karşı çağdaşlık anlamlarıyla taçlandırdığımız ve eşit yurttaşlık çerçevesinde oluşturduğumuz Cumhuriyetimizin 95'inci yılında birlik ve beraberliğimizi bozmak isteyen emperyalizmin uşak ve uzantıları bilmelidirler ki sinsi planlarını asla gerçekleştiremeyecekler. Cumhuriyetin kazanımlarını yok etmek isteyenlere karşı hep birlikte mücadele etmeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Başkan Gönenç mesajını; "Bu düşüncelerle Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve şehitlerimizi rahmetle anıyor, devrimlerinin aydınlık yolundan sapmadan yürümeye devam edeceğimizi bir kez daha tekrarlıyor, yüce milletimizin Cumhuriyet Bayramını en derin duygularımla kutluyorum. Yaşasın Cumhuriyet” sözleriyle tamamladı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER