SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DEÜ REKTÖR VEKİLİ ERDAL ÇELİK

DEÜ BERGAMA'YI ADIM ADIM İŞLEYECEK

29 Ocak 2018 20:48 bergama 617
DEÜ REKTÖR VEKİLİ ERDAL ÇELİK
Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Bergama Meslek Yüksekokulu (MYO)Kurul Toplantısı için Bergama'ya giden DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, akademisyenler, kamu kurum ve kuruluş yetkilileri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Bergama'nın ara eleman yetiştirme noktasında önemli bir merkez olabileceğini kaydeden Çelik, başta yenilenebilir enerji kümelenmesi olmak üzere, turizm, sağlık ve antropoloji gibi alanlarda yeni programların açılabileceğini söyledi.

DEÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Bergama Meslek Yüksek Okulu'nda düzenlenen MYO Kurul Toplantısına katıldı. Bergama Kaymakamı Osman Nuri Canatan, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç ve STK temsilcileri ile akademisyenlerin katıldığı toplantıda, ilçenin gelişmesi ve kentin dokusuna uygun bölümlerin açılması noktasında bilgi alışverişinde bulunuldu.

Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, Bergama'yı adım adım işlemek istediklerini belirterek, “İlçemize geliş nedenimiz, bölgede yaşayanların problemlerini öğrenerek Üniversitemiz aracılığıyla çözmektir. Kamu, sanayi, STK ve vatandaşların eğitim sürecine katılmasını sağlayarak sinerji yaratmayı hedefliyoruz. Bergama'nın dokusuna uygun eğitim programları açarak, ilçemizi ara eleman yetiştirme noktasında merkez haline getirmeyi planlıyoruz” dedi.

TALEPLERİ DİNLEDİK

Bergama'nın öne çıkan birçok özelliğinin olduğunu dile getiren Rektör Vekili Prof. Dr. Erdal Çelik, “Bergama Kaymakamı Sayın Osman Nuri Canatan, Bergama Belediye Başkanı Sayın Mehmet Gönenç ve toplantıya katılan değerli katılımcıların, özellikle güneş enerji kümelenmesi, yenilenebilir enerji, uluslararası lojistik, antropol ve depolama, uçak kabin memurluğu, turizm, tarım, sağlık ve arkeoloji gibi programların açılması noktasında önerileri oldu. Kurs ve sertifika programları düzenleyerek halkımızın belirli alanlarda yetiştirilmesini arzuluyoruz. Bergama, ara eleman yetiştirme konusunda önemli bir potansiyele sahip. Bölgemizde ve ülkemizde ara eleman sıkıntısı yaşanıyor. Bu konuya öncelik vermek istiyoruz” diye konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER