SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DÜNYA MİRASLARI ARASINDA PEDALLAR FİDANA DÖNÜŞTÜ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

10 Aralık 2018 11:27 bergama 183
DÜNYA MİRASLARI ARASINDA PEDALLAR FİDANA DÖNÜŞTÜ
UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu organizasyonuna katılan bisikletçilerin Ege Orman Vakfı'na yaptıkları bağışlarla Tire -Yeğenli'nin ardından Kınık'ın Cumalı Mahallesi'nde de koru oluşturuldu.

Selçuk ve Bergama belediyeleri öncülüğünde Ekim ayında dördüncüsü düzenlenen "UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu"na katılan bisikletçilerin Ege Orman Vakfı'na yaptıkları fidan bağışlarla Kınık'ın Cumalı Mahallesi'nde ki ağaçlandırma sahasında 1513 fidanlık koru oluşturuldu. Etkinlik Bergama Belediyesi, Selçuk Belediyesi, İzmir Orman Bölge Müdürlüğü, Ege Orman Vakfı ve UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu Genel Koordinatörlüğü tarafından düzenlendi.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama'dan Kınık'ta ki ağaçlandırma alanına kadar bisikletçilerle beraber 35 kilometre pedal bastı.

PEDAL BASMAYA, FİDAN DİKMEYE DEVAM EDECEĞİZ

Kınık'ın Cumalı Mahallesi'nde ki ağaçlandırma sahasında bir konuşma yapan Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç; "UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu etkinliği Selçuk Efes ile Bergama arasında kalmayıp bu sene Çanakkale Truva'ya da uzandı. Önümüzde ki yıl İstanbul'u hedefliyoruz. Bundan sonra bu organizasyon kendi ayakları üzerinde devam edebilecek bir hale geldi. Umuyorum ki Bergama ve Selçuk belediyeleri bu etkinliğe desteklerini esirgemeyecekler. Geçen yıl Tire'de diktiğimiz fidanlar yeşermeye başladı. Bu yıl Kınık ile birlikte toplamda 2278 fidan dikmiş olacağız. Önümüzde ki yıllarda da pedal basmaya ve fidan dikmeye devam edeceğiz. Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler ediyorum” dedi.

50 BİN FİDAN DİKİLECEK

Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Metin Gençol ise; "İçinde bulunduğumuz alan Bergama Orman İşletme Müdürlüğü'ne bağlı Kınık Cumalı ağaçlandırma sahasıdır. Bu alanda Bergama Orman İşletme Müdürlüğü işbirliği ile birlikte Ege Orman Vakfı olarak 50 bin fidanın dikimine destek veriyoruz. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu etkinliği ile geçen yıl bize 765 fidan bağışlamıştınız. Bu sene iki misli oldu. Hepinize teşekkür ediyorum” dedi. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu Genel Koordinatörü Fatih Ertürkmen ise; "Biz istiyoruz ki korular değil ormanlar olsun. UNESCO Dünya Mirası Yolunda Bisiklet Turu, UNESCO'nun değinmek istediği her şeye atıfta bulunsun. Kadınlarımızı, gençlerimizi, engellilerimizi, doğamızı koruyan projeler gerçekleştirsin” dedi.

Konuşmaların ardından Ege Orman Vakfı Genel Müdürü Gençol, Bergama Belediye Başkanı Gönenç ve etkinliğin koordinatörü Fatih Ertürkmen'e günün anısına plaket takdim etti ve fidanlar toprakla buluşturuldu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER