SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HAKAN KOŞTU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Bergama Ak Parti İlçe Başkanı Hakan Koştu, Bergama Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

06 Aralık 2018 12:31 bergama 696
HAKAN KOŞTU ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
Ak Parti Bergama İlçe Başkanı Hakan Koştu istifasını verdi. 2019 yerel seçimlerinde partisinin Bergama Belediye Başkan Aday adayı olduğunu açıklayan Koştu "Bergaman'nın sıkıntılarını çözmek için bu göreve talibiz” dedi. 

Hakan Koştu'nun parti binası önünde gerçekleştirdiği aday adaylığı açıklamasında Bergama'da görev yapan eski ilçe başkanları, Ak Parti Bergama İlçe Teşkilatı, diğer aday adayları ve çok sayıda partili hazır bulundu. Konuşmasına kendisine destek olmak için gelen partililere teşekkür ederek başlayan Hakan Koştu "Ak Parti içerisinde 2006 yılında ilçe teşkilatında başladığım aktif siyasete,belediye meclis üyeliği ile, il yönetiminde görev alarak, en son 2016 yılından bugüne kadar da Bergama Ak Parti İlçe Başkanlığı görevi ile devam ettim. 30 Kasım 2018 günü çok sevdiğim ilçe başkanlığı görevimden il başkanlığına sunulmak üzere istifa ettim. Allah nasip ederse 31 Mart 2019 seçimlerinde Belediye Başkanlığına Aday adaylığı için müracatımı yapmış bulunuyorum.” dedi.

"Bergama'nın her yeri çamur ve çukur”

Bergama'da ilçe başkanlığı görevini yürütmenin bir ayrıcalık olduğunun altını çizen Koştu "Ak Parti'ye hizmet etmek bir ayrıcalık. Biz bu ayrıcalığı hep birlikte yaşadık. Geçmişte görev yapmış büyüklerimiz var, hepsinden Allah razı olsun. İlçe Başkanlığı görevim boyunca birçok sorunu birlikte çözmeye çalıştık. Tabii ki büyük başarılara da imza attık. 2009 yılından bu yana Bergama'da belediyecilik anlamında bir iflas söz konusudur. 10 yıldır Bergama'nın geldiği nokta çamur ve çukur. Bergama'da bugün bir yerden bir yere gidebilmek problem. Köylerdeki sıkıntıları, yaşanan problemleri biliyoruz. Hafızamız taze. Belediyecilik hizmetleri noktasında gerçekleştirilemeyen bu sıkıntılar Bergamalı hemşehrilerimizi oldukça üzmektedir. Bizler bunu düzeltmek için bu göreve talip olduk. Bu yola çıkarken tüm dostların desteğini görmek bizleri mutlu etti. 2019 yerel seçimlerine giderken hep birlikte daha güzeli başarmak için adım atacağız” şeklinde konuştu.

"Hükümetimizin Bergama'ya yaptığı yatırımları Belediye Başkanlığı ile taçlandıralım”

Hükümetin bölgeyi önemsediğini belirten Hakan Koştu "Bergama'nın doğusundan geçen İzmir-İstanbul otoyolu ve batısından geçen İzmir-Çanakkale otoyolu, Bergama'yı bir kavşak noktası haline getirmiştir. Çandarlı limanı bir dünya projesidir. Bergama'nın kaderini değiştirecek bu önemli proje bitti diyenlere rağmen devam ediyor. Yine Bergama'ya ulaşım anlamında önem arz eden İZBAN iki yıl içerisinde Bergama'ya kadar gelecek. TOKİ arazisi artık Bergama'da mevcut. Yine Cumhurbaşkanımızın 2014 yılındaki talimatlar ile doğal gaz kapımıza kadar geldi. Kazıyla ilgili sorunlar da çözüldükten sonra tüm hemşehrilerimizin hizmetine sunulacak. Bu yıl içerisinde eski Bergama Hastanesi'nin yerine yeni bir diş hastanesinin planlaması yapıldı. Ödeneği çıktı, önümüzdeki günde hizmete açılacak. Daha sayamayacağımız birçok yatırım mevcut. İnşallah bizlerde 2019 yerel seçimlerinde belediye ile bunu taçlandırabilirsek Bergama çok farklı bir boyuta taşınacak” dedi. 
Bergama'da yaşanan sıkıntıları değiştirmek için belediye başkanlığı görevine talip olduğunu söyleyen Hakan Koştu "Önümüzdeki süreçte parti büyüklerimiz tüm Türkiye'de ilçelerin hepsini açıklayacaklar. Bu gün yanımda olan herkese teşekkür ederim. Bundan sonraki sürecin hem partimize hem ilçemize hem de milletimize hayırlı olmasını diliyorum” diyerek konuşmasını bitirdi.

"İstişareler sonucunda çıkan karara uyarız”

Basın mensuplarının istifasından önce İl Yönetimi ile görüşüp görüşmediği yönündeki sorularını da yanıtlayan Ak Parti Bergama Belediye Başkan Aday adayı Hakan Koştu "Teşkilatın bir disiplini var ve biz bu disiplin içerisinde yetişmiş kişileriz. Teşkilatımız bize ne buyurursa biz o şekilde devam ederiz. Tabii ki il ve ilçe başkanlarının ve yönetim kurulu üyelerinin belediye başkan aday adaylığı gibi bir niyetleri varsa 1 Aralık gününe kadar istifa etmeleri söz konusuydu. 1 Aralık'a kadar beklemeleri noktasında genel merkezimiz telkinlerde bulundu ve bazı arkadaşlarımıza müsaade verildi. Müsaade edilen arkadaşlarımızın adaylıkları yüzde yüz olacak diye bir çıkarım yapamayız. Genel merkezimiz ve İl Yönetimimiz istişarelerini yapar biz de ona uyarız” dedi. 


Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER