SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HİZMETÇİLER BERGAMA'DA KAPALI GİŞE OYNADI

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

11 Aralık 2018 11:17 bergama 330
HİZMETÇİLER BERGAMA'DA KAPALI GİŞE OYNADI
Toplumsal Araştırmalar Kültür ve Sanat Vakfı TAKSAV'ın öncülüğünde bu yıl 7'incisi düzenlenen Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali kapsamında, Öteki Beriki Tiyatro Topluluğu'nun "Hizmetçiler” adlı oyunu Bergama'da sahnelendi.

TAKSAV'ın düzenlediği ve İzmir Büyükşehir, Konak, Narlıdere, Buca, Balçova, Karabağlar, Gaziemir ve Seferihisar ile birlikte Bergama Belediyesi'nin de destekçileri arasında bulunduğu 7.Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali 7 Aralık Cuma Günü başladı. "Yaşamak” temasıyla başlatılan festival kapsamında Öteki Beriki Tiyatro Topluluğu'nun Bergama Kültür Merkezi BerKM'de sahnelediği "Hizmetçiler” adlı oyun kapalı gişe oynadı.

Fransız düşünür, oyun, deneme ve roman yazarı, şair Jean Genet'in (1910-1986) yazdığı, Yılmaz Tüzün'ün yönettiği ve Hülya Savaş, Yasemin Tüzün ile Aslıhan Işık'ın sahnelediği oyun büyük beğeni kazandı. Gerçek bir hikâyeden yola çıkılarak yazılan tek perdelik trajedide bir evde hizmetçilik yapan iki kız kardeşin hanımlarını öldürme planları, hanım evde yokken kurdukları düşsel dünyanın içinde oynadıkları oyunlarla gerçekleştirmeye çalışmaları konu alındı. Oyunda Efendi-köle, ezen-ezilen ilişkilerinin yanı sıra, sınıf çatışması, güç ve iktidar sorgulanıyor.

Oyun sonunda TAKSAV adına Sevilay Parlas, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç'e ve Öteki Beriki Tiyatro Topluluğu oyuncularına plaket takdim etti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER