SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İŞVERENLERE DEVLET DESTEKLERİ

Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, İstihdam Paketi kapsamında başlatılan istihdam seferberliğiyle

22 Şubat 2017 15:48 bergama 1092
İŞVERENLERE DEVLET DESTEKLERİ
Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, İstihdam Paketi kapsamında başlatılan istihdam seferberliğiyle 01.02.2017 tarihinden itibaren İşkur'a kayıtlı işsizler arasından işe alınanlar için artı bir istihdam desteği sağlanacağına değindi.Devlet artı istihdam desteği ile, işçilerin bir yıl süre asgari ücret üzerinden SGK prim, işsizlik fonu kesintileri ve vergilerini karşılayacak. Böylece bir işçinin işverene maliyetinin aylık 2.088 TL'den 1.314 TL'ye ineceğini söyleyen Ürper, işbaşı eğitim ile de bir çok kişiye de istihdam imkanı sağlanacağının altını çizdi. Ayrıca Fikret Ürper, 3 Aylık İşbaşı Eğitimi süresince kişilerin maaşları devlet tarafından karşılanarak, eğitim bitiminde kalıcı bir istihdam sağlanırsa bu kişilerin artı istihdam sayılarak tüm vergi ve primlerinin 9 ay boyunca devlet tarafından ödeneceğini, üniversiteden yeni mezun olanların istihdam edilmesi halinde bir yıl boyunca bu çalışanların ücretinin %50'sini devletin karşılayacağının bilgisini verdi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER