SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MEHMETÇİK'TEN ACI HABER

7 Mehmetçik hain saldırıda hayatını kaybetti

04 Ekim 2018 13:33 bergama 283
MEHMETÇİK'TEN ACI HABER
Batman'ın Hasankeyf ilçesinde askeri aracın geçişi sırasında, önceden yola yerleştirilen el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu 1'i astsubay, 6'sı uzman çavuş 7 asker şehit oldu, 2 asker de ağır yaralandı.
Hasankeyf ilçesinde Altınoluk ve Çelikköy köyleri arasında, Umutlu köyü yol ayrımında, askerleri taşıyan zırhlı aracın geçişi sırasında önceden yola döşenen el yapımı patlayıcı infilak ettirildi. Hain saldırıda patlama sonucu, Bergamalı Astsubay Çavuş Ömer Yiğit Ulus'un da aralarında bulunduğu 7 asker şehit oldu, 2 asker de ağır yaralandı.

Şehidin acı haberi, İzmir Bergama ilçesinin kırsal Hamzalı Süleymaniye Mahallesi'nde yaşayan ailesinin evine ulaştı. Sağlık ekipleri eşliğinde eve gelen Bergama Kaymakam Vekili, Kınık Kaymakamı Mustafa Ergün, Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, Bergama Garnizon Komutanı Tankçı Albay Murat Sağlık, Bergama İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Mehmet Uğur Abacı, Bergama İlçe Emniyet Müdürü Osman Şahin ve Kınık İlçe Emniyet Müdürü Kenan Akgöllü, oğullarının şehit olduğu haberini annesi Şükran Ulus (53) ve babası Yücel Ulus'a (54) verdi. Acı haberi alan şehit astsubayın babası Yücel Ulus fenalaştı. Baba Ulus'a hazır bekletilen ambulanstaki sağlık ekipleri müdahalede bulundu.
 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER