SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

MESLEK YÜKSEK OKULUNA YENİ BÖLÜMLER GELİYOR

DOKUZ EYLÜL BERGAMA MESLEK YÜKSEKOKULU'NA YENİ BÖLÜMLERİN AÇILMASI KONUŞULDU

04 Şubat 2018 22:10 bergama 560
MESLEK YÜKSEK OKULUNA YENİ BÖLÜMLER GELİYOR
Dokuz Eylül Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu'nda yapılan toplantı ile Dokuz Eylül Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr.Erdal Çelik'e yüksekokulda yeni bölümlerin açılması ile mevcut durumun sorun ve eksikleri iletildi.

Toplantıya Bergama Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Ürper, Yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Erdoğan, Azam Ziya Güç ve Genel Sekreter Gülay Koç katılım gösterdi.

Dokuz Eylül Üniversitesi Bergama Meslek Yüksekokulu'nda Bergama'nın gelişecek sanayisine uygun yeni bölümlerin açılması toplantının ana konusunu oluşturdu. Toplantıda, Serbest Bölge'nin yakın zamanda bölgemizde kurulması, Bergama Organize Sanayi Bölgesi'nin aynı zamanda İhtisas Sanayi Bölgesi olması, İstanbul-İzmir karayolunun buradan geçecek olması ile birlikte İzban'ın da bölgemize kadar uzanacak olması, önümüzdeki günlerde sanayide önünün açılacağı Bergama'da, açılacak yeni bölümler sayesinde yatırımcının ihtiyaçlarına cevap verecek nitelikli elemanın yetiştirilmesiyle bu okullardan mezun olanların istihdamının sağlanması amaçlandı. Açılacak bölümde sürdürebilirliğin önemine değinen, Yenilenebilir Enerjinin gelecekte ve bölgemizde etkin rol alacağını dile getiren Başkan Ürper, “Yenilenebilir enerji sektörünün Bergama Organize Sanayi Bölgesi'nde kümelenmesi için çalışmalar yapmaktayız. Burada açılacak “Yenilenebilir Enerji” sektörüne yönelik bölümlerle birlikte yan başlık altında “Enerji Verimliliği” gibi bölümler de açılabilir. Bunun yanı sıra bölgemizde granit-perlit ocakları mevcut. Nitelikli eleman eksikliği, Odamızda yapmış olduğumuz toplantılarda da granit sektörü firmalarının sorunları arasında yer alıyor. Ayrıca günümüz çağında bilişim çok önemli bir yere geldi. Bu sebeple bilişim dalında da yeni bir bölüm açılabilir” şeklinde önerilerini sıraladı.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER