SİTE SAĞ REKLAM ALANI

OKUL KANTİNLERİ VE KÖMÜRCÜLER DENETLENDİ

Bergama Belediyesi Zabıta ekipleri okul kantinlerini denetledi

13 Kasım 2018 11:55 bergama 238
OKUL KANTİNLERİ VE KÖMÜRCÜLER DENETLENDİ
Bergama Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı Zabıta ekipleri ve çevre mühendisi ile birlikte öğrencilerin sağlığını tehdit edecek unsurların oluşmasını önlemek amacıyla; ilçedeki tüm okullara giderek okul kantinlerinin hijyen koşulları incelenip, işletmecilere uyulması gereken kurallar ve konular hakkında bilgiler verildi.

Bergama Belediyesi Çevre Mühendisi tarafından yapılan çalışmalarla ilgili olarak; "Okullarımızda yaptığımız denetimlerde, kullanılan gıdaların muhafaza koşullarına uygunluğu, gıda maddelerinin son tüketim tarihi, kantinin ve personelin genel hijyen durumu, kantinlerde satışa yasak gıdaların satışının yapılmaması konusunda bilgilendirme yapıldı" denildi.

DENETİMLER DEVAM EDECEK

Zabıta Amirliğince verilen bilgiye göre ise; "Şuana kadar yaptığımız denetimlerde herhangi bir aksaklıkla karşılaşmadık. Öğrencilerimizin sağlıklı ortamlarda beslenmesi ve hijyen kuralarına uygun ürünleri tüketebilmesi için, gerekli tedbirleri alıyoruz. Okul kantini denetimlerimiz periyodik olarak devam edecek” denildi.

KÖMÜRCÜLER DE DENETLENDİ

Daha temiz daha yaşanası ve daha güvenli bir kent için çalışmalarını sürdüren Bergama Belediyesi vatandaşların olası mağduriyetlerini engellemeyi amaçlayarak kömür satış noktalarında kontrollere başladı.

Bergama Belediyesi Çevre Mühendisleri ve Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimlerde kömür satış belgeleri, iş yeri açma ve çalıştırma ruhsatları, katı yakıt satıcısı kayıt belgeleri, satışa sunulan kömür torbaları üzerinde tanıtıcı özelliklerinin olup olmadığı kontrol edildi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER