SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ONLARIN MUTLULUĞU, BİZİM MUTLULUĞUMUZ

ONLARIN MUTLULUĞU, BİZİM MUTLULUĞUMUZ

08 Haziran 2018 07:59 bergama 337
ONLARIN MUTLULUĞU, BİZİM MUTLULUĞUMUZ
Bergama Belediyesi, 65 yaş üzerindeki bakıma muhtaç, bedensel yeterliliği olmayan veya destek alarak yaşamak durumunda olan, ekonomik durumu elverişsiz bireyler için yaşama geçirdiği ‘Evde Bakım Hizmetleri Projesi' ile vatandaşlarımızın yanında olmaya devam ediyor.

Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç Evde Bakım Hizmeti alan vatandaşları evlerinde ziyaret ederek, ihtiyaçlarını ve isteklerini dinledi. Vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Başkan Gönenç, küçük bir sürpriz yaparak Anneler Günü'nde birlikte çekildikleri fotoğrafları da hediye etti.

Evde Bakım Hizmetleri Projesi'nin, Bergama Belediyesi'nin yaşama geçirdiği en önemli sosyal projelerden biri olduğunu ifade eden Bergama Belediye Başkanı Mehmet Gönenç , “Projeyle vatandaşlarımızın günlük yaşamları kolaylaşıyor, yalnız olmadıklarını hissediyorlar. Yaşlılarımızın ilgi, sevgi ve şefkat ile huzurlu bir yaşam sürmelerini sağlamak bizleri mutlu ediyor" dedi.

Altı yıl önce yaşama geçen ve dört kişilik kadın personelin hizmet verdiği proje kapsamında, evlerin genel temizlik ve düzenlemeleri, yaşlıların tansiyon, şeker ve ateş ölçümleri, pansumanları, ilaç takipleri ve mutfak ve oda düzenlenmeleri yapılıyor.

Hayata geçirilen Evde Bakım Hizmetleri Projesi`yle kentte yaşayan yaşlı ve engelli vatandaşların evlerine hizmet götürülüyor. İhtiyaçları kendi ortamlarında karşılanana vatandaşlar, günlük yaşamları kolaylaşıyor ve yalnız olmadıklarını hissediyorlar.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER