SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ORMAN VE SU İŞLERİ BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU İZMİR'DE 206 MİLYON TL YATIRIM BEDELLİ 12 ADET TESİSİN TEMELİNİ ATACAK VE AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEK

İzmir'e 206 Milyon TL'lik 12 Tesis

30 Mayıs 2018 00:24 bergama 267
ORMAN VE SU İŞLERİ  BAKANI PROF. DR. VEYSEL EROĞLU İZMİR'DE 206 MİLYON TL YATIRIM BEDELLİ 12 ADET TESİSİN TEMELİNİ ATACAK VE AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRECEK
Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, İzmir'de tesis edilen 12 tesisten 1 adet tesisin açılışını gerçekleştirecek, 11 adet tesisin ise temelini atacak. Açılışı gerçekleştirilecek tesis Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından İzmir'e kazandırılacak. Prof. Dr. Veysel Eroğlu ayrıca Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan 10 adet ve Orman Genel Müdürlüğü'nce yapılacak 1 adet tesisin de temelini atacak.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 31 Mayıs Perşembe günü saat 01.00'da Kaymakamlık önü Bergama'da düzenlenecek olan toplu temel atma ve açılış merasimi ile 206 milyon TL yatırım bedelli 12 adet tesisin temelini atacak ve açılışını gerçekleştirecek.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu merasimin ardından vatandaşlarla bir araya gelerek sahur yapacak.

İzmir'e 206 Milyon TL'lik 12 Tesis

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, düzenlenecek toplu açılış ve temel atma merasiminde DSİ tarafından inşa edilecek Bergama Musacalı Barajı, Bergama Kırcalar Barajı ve Sulaması, Beydağ Ovacık Barajı, Menemen Bozalan Barajı, Tire Dereli Barajı, Beydağ İlave Su Temini ile 4 adet taşkın koruma tesisinin temelini atacak. Ayrıca, Prof. Dr. Veysel Eroğlu ağaçlandırma ve ormancılık projelerini içeren çalışmalarında temellerini atacak.

Bakan Prof. Dr. Veysel Eroğlu, aynı merasimde DSİ Genel Müdürlüğü'nce yapımı tamamlanan İzmir Kuş Cenneti Su Temini-Süzbeyli İletim Hattı'nın da açılışını gerçekleştirecek.

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak 12 tesisin maliyeti ise 206 milyon TL.

Ayrıca, Bergama'da düzenlenecek merasimde 12 aileye gelir getirici tür, 6 aileye de ORKÖY sertifikası verecek olan Prof. Dr. Eroğlu zeytin, fıstık çamı, defne, kara servi ve mavi servi fidan türlerinden oluşan toplam 5.000 adet fidanı da vatandaşlara ücretsiz olarak dağıtacak.

Beydağ Barajına Yılda 12.5 Milyon Metreküp İlave Su Temin Edilecek

Temeli atılacak ve açılışı yapılacak tesislerle 3.010 dekar zirai alan suya kavuşacak. 29 milyon 538 bin metreküp su biriktirilecek. Beydağ Barajına yılda 12.5 milyon metreküp ilave su temin edilecek. 1 ilçe merkezi, 2 mahalle taşkın zararlarından korunacak. Ayrıca Efes Antik kente denizden ulaşım sağlanacak.

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER