SİTE SAĞ REKLAM ALANI

YAVUZYILMAZ'DAN SERBEST BÖLGEYE DESTEK

CHP Bergama Belediye Başkan Adayı İdris Yavuzyılmaz Bergama'ın geleceği için kolları sıvadı.

07 Şubat 2019 15:40 bergama 431
YAVUZYILMAZ'DAN SERBEST BÖLGEYE DESTEK
CHP Bergama Belediye Başkan Adayı İdris Yavuzyılmaz ESBAŞ'a gerçekleştirdiği ziyaretle Bergama'ya kurulacak yeni serbest bölgenin çalışmaları hakkında bilgi edindi.
İdris  Yavuzyılmaz Gaziemir'de faaliyet gösteren Ege Serbest Bölge AŞ' yi (ESBAŞ) ziyarette bulundu. Ziyaret sonrası açıklamalarda bulunan Yavuzyılmaz "Bilindiği gibi bir özel sektör kuruluşu olan ESBAŞ faaliyetini sürdürdüğü Gaziemir'deki serbest bölge sahasının tamamı dolmak üzere. Bu nedenle ilgili firma İzmir'de yeni serbest bölge arazisi arayışına girmiş bulunmakta.Bu arayış sonrası Aşağıkırıklar Mahallemizde 2500 dönümlük yekpare alanda karar kılmışlardır. Bu yer tespiti Bergama'mız için büyük bir şanstır.ESBAŞ tarafından Bölgemizde Batı Anadolu Serbest Bölgesi adı altında yeni bir serbest bölge kurma çalışmaları belli bir aşamaya geldi. Bizler bu projeyi çok önemsiyoruz. Bilgi sahibi olmak ve destek olmak amacı ile Gaziemir'deki serbest bölgeyi ziyaret ettik. Randevu almamızı sağlayan Aşağıkırıklar muhtarımız Halil Erol'a, bizleri kabul eden ESBAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Pulak'a, CEO Faruk Güler'e Pazarlama ve Kiralama Direktörü Murat Özgürtaş'a çok teşekkür ediyoruz. Bizlere Gaziemir'deki serbest bölge serüvenini, serbest bölgenin Gaziemir'i nasıl inanılmaz bir hızla ayağa kaldırdığını anlattılar. Sunum yaparak çok önemli bilgiler aktardılar. Türkiye' deki 18 adet serbest bölgeyi, tüm Türkiye' deki serbest bölgeler ihracatının % 20 sini ESBAŞ' gerçekleştirdiğini öğrendik.” dedi. 

"Yeni bir Bergama'yı yapılandıracağız”
Tam faaliyete geçtiğinde 18.000 nitelikli işgücü elemanına istihdam sağlayacak olan Batı Anadolu Serbest Bölgesi'nin Bergama'ya büyük katkılar sunacağını aktaran CHP Bergama Belediye Başkan Adayı İdris Yavuzyılmaz "Bergama Belediye Başkanlığı için görev talep eden ve saygıdeğer halkımızdan onay isteyen bizler bölgemizde faaliyet göstecek olan bu özel sektör girişimini yürekten destekliyoruz. Tam hizmete girdiğinde Bergama'mıza en az 50.000 nüfus ilave olacaktır. Bölgemizin refah seviyesi önemli oranda artacaktır. Yerel Yönetime talip olan bizler verilecek görevin bilincindeyiz. Bilgi birikimimiz, donanımız, tecrübemiz ve enerjimiz var. Bu projeksiyon ile yeni bir Bergama' yı yapılandıracağız.Bergama'da rutin belediye hizmetlerini tabiki en iyi şekilde vereceğiz. En az bunun kadar, belki de daha önemli olarak Bergama'mızı geleceğe hazırlayacak ve taşıyacağız” şeklinde konuştu. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER