SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ZİNCİRE VURULMUŞ ANTİGONE ÇOK BEĞENİLDİ

Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun sahnelediği "Zincire Vurulmuş Antigone” adlı oyun kapalı gişe oynamasının yanı sıra dakikalarca ayakta alkışlandı

27 Aralık 2018 13:03 bergama 260
ZİNCİRE VURULMUŞ ANTİGONE ÇOK BEĞENİLDİ
Bergama Kültür Merkezi BerKM'de sahnelenen ve Bergama Belediyesi Sanat Yönetmeni Sinan Küçüköz'ün uyarlayıp yönettiği eser, dekorları, makyajı, müziği ve kostümleri ile birlikte yeni sezona iddialı bir giriş yaptı. Neredeyse 2 bin 500 yıl önce yazılan Sophocles ve Aiskhylos'un eserlerinden uyarlanan, adalet arayışının ve düşünce özgürlüğünün dışavurumunun anlatıldığı "Zincire Vurulmuş Antigone” adlı oyun tiyatro severlere de unutulmaz bir gece yaşattı. Bergama Belediyesi Şehir Tiyatrosu bu performansıyla sanatseverlerden de tam not aldı.

METİN AKPINAR VE MÜJDAT GEZEN İÇİN OYNADILAR

Dakikalarca ayakta alkışlanan eserin etkileyici final sahnesinin ardından seyirciyi selamlayan oyuncular sahneye Bergama Belediyesi Sanat Yönetmeni Sinan Küçüköz'ü davet ettiler. Burada bir konuşma yapan Küçüköz; "Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum. Ayağınıza yüreğinize sağlık. Biz bu gece bu oyunu iki büyük usta Metin Akpınar ve Müjdat Gezen için oynadık. Kendilerini saygı ile selamlıyorum” dedi.

Büyük beğeni kazanan oyun ise Alev Çakır, Berkay Tokbay, Bülent Türkmen, Deniz Özaydemir, Derya Mercan, Eyüp Gülmez, Fikret Avcı, Fatih Döner, Mehdi Gizli, Meltem Akbaba, Nazlı Deniz Tan, Nurhayat Kızıltuğ, Oğuz Toy, Şahinde Darılmaz, Ümmihan Yetim, Yağız Yamaç Taşçı ve Yağmur Ekin Karayelli tarafından sahnelend
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER