SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DİKİLİ KİMSENİN ÇANTADA KEKLİĞİ DEĞİL

Cumhur İttifakının Dikili Belediye Başkan Adayı Buğra Akın'ı Dikili köy çalışması sonrasında verdiği çay molasında görünce hemen sorumuzu yönelttik.

21 Şubat 2019 10:40 cevre 565
DİKİLİ KİMSENİN ÇANTADA KEKLİĞİ DEĞİL
-Başkanım rakibiniz birken iki oldu. Bu konu hakkında ne söylemek istersiniz?
-Beni ve çalışma arkadaşlarımı etkileyen bir durum değil bu. Ben nasıl Sayın Adil Kırgöz'ü arayıp başarılar dilediysem Sayın İsmail Canpolat'ı da arayıp tebrik ettim başarılar diledim. Bu bir demokrasi yarışıdır. CHP, DSP, Ak Parti ve MHP bunlar hepsi bizim ülkemizin partileridir. İsteyen istediği yerden seçimlere girer. Seçim hiç bir partinin "çantada kekliği değildir” Halkımız adaylara bakacak kim kendisine daha yakın kimin projeleri daha önemli, düşünce ve söylemleri daha güvenilir ona oy verecek. Bu bir yerel seçim ve yerel seçimlerde partilerden ziyade aday profili daha çok öne çıkar.

-Çalışmalarınız nasıl gidiyor?
Durumu nasıl görüyorsunuz?-Bizim çalışmalarımız gündüz ve gece devam ediyor. Dokunduğumuz insanlardan çok güzel dönüşler alıyoruz. Onlar merakla bizim projelerimizi dinliyor, onlar ilgili oldukça biz de yorulmadan bıkmadan anlatıyoruz. Hoşumuza giden gerek köylerde gerekse kentin içinde kabul görmemiz, yanındayız başkanım sözlerini duymamız. İnsanlar seçime alakalı kendi geleceğini kendi kararları ile almak istiyorlar. Bizim zaten mizacımızda var olan insan sevgisinin semeresini gittiğimiz yerlerde görüyoruz. Bizim insanların dininde, mezhebinde etnik kökeninde partisinde gözümüz yok hepsi bizim halkımız hepimiz bu toprakların insanıyız. Ayrım gözetmeden hizmet vermenin peşinde ve sözündeyiz.

-Bu hizmetleri en iyi kim yapacaksa onu seçecek olan seçmen sizin hakkınızda ne düşünüyor?
-Buğra Akın olarak ben zaten teknik bir kişiyim. Daha önce de Çandarlı Belediyesi dahil olmak üzere Dikili Belediyesinde de müdür olarak görev yaptım. Mimarlık mesleğim, Cumhur İttifakı adayı olmam Bakanlıklar ilişkilerimin daha rahat olacağı düşünüldüğünde ve belediye hizmetleri için bu durumların avantaj sağlayacağını Dikili halkı çok iyi biliyor. Bu yüzden bana inanıyor ve destekliyorlar. Henüz seçimler yapılmadı ama bazı arkadaşlar İzmir Büyükşehiri CHP kazanacak ve Dikili de aynı partiden olursa destek alabilir diye açıklamalar yapıyorlar. Şimdiki durumda hem Büyükşehirde hem de Dikili'de CHP olduğunu unutuyorlar. İnsanlar sorarlar o zaman neden geçen dönem bize hizmet gelmedi diye? Bunu unutuyorlar. Ben tecrübeme dayanarak diyorum ki ödeneği çıkarılmış hiçbir projeyi bekletmeyeceğim. Ankara'da da olsa Büyükşehirde de olsa o projeleri harekete geçireceğim. Ne büyükşehir nede Ankara güzel ve ayakları yere basan projeye hayır demez.

-Sayın Buğra Akın projeleriniz aslında hazır ancak tek tek açıklıyorsunuz ve mitingleri bekliyorsunuz. Biz sizden rica etsek
Dikili halkı ve okurlarımız için kısa anlatımla da olsa önemli olanlardan birkaçını söylemenizi rica etsek.-Evet, bunları toplu olarak görseller eşliğinde mitinglerde açıklayacağız. Ancak buraya kadar gelip bizimle sohbet ediyorsunuz sizi de kırmak istemem. Önemli gördüğümüz birkaç projemden bahsedeyim ancak Dikili halkı bunları toplu halde gördüklerinde sevinçten ne diyeceklerini bilemeyecekler onu da belirteyim.

İlk olarak çok büyük bir kompleks den bahsedeyim içinde sinema salonları, tiyatro salonları, nikah daireleri, hamam ve saunalar ve bunun projesi çoktan hazır geçen dönem belediye meclis üyeleri hayır oyu vermişlerdi şimdi adaylar bakalım bu projeyi kendileri dile getirebilecekler mi?

Sonrasında bizim Dikilimiz ne Ayvalık'tan ne de Marmaris'ten geri bir yer değil doğal turizm alanı bir coğrafyamız var. Buraya devlet destekli turizm projeleri geliştiriyoruz. Burada en önemli avantajımız jeotermal olacak. Dikili'ye 8 kuyu daha açacağız.

İlçemize bir Vakıf Üniversitesi gelecek bunun ön çalışmalarına başladık bile. Bakırçay havzasının denize açılan kültür merkezi olacağız.

Otopark ve Pazar yerimiz aynı yerde olacak. Pazar esnafımıza zarar vermeden aynı dükkânlarını proje bitiminde teslim edeceğiz. Bu şekilde kısa geçtiğime bakmayın siz istediniz diye sayıyorum. Projelerimizin lasmanı için inşallah sizleri de davet edip hepsini yayınlatacağız. Bu arada bir de çok önemli projemizi hafiften size açayım. Gerçi bunu da halkımıza da anlatıyoruz ve bir an önce gerçekleşmesini istediklerini de biliyorum. Çandarlı'nın öncelikle sağlık sorununu çözüyoruz. Çalışmalarımız hızla devam ediyor. Seçimlere girmeden bile sonuç alacağımızı ümit ediyorum.

Daha geniş görüşme için zaman ayıracağım ama malum vatandaşlarımıza yetişmemiz bekletmememiz anlatmamız lazım. Size ilginiz için çok teşekkür ediyorum.

-Biz teşekkür ederiz Başkanım zaman ayırıp kırmadığınız için.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER