SAMURLU'DA AĞAÇ KESİMİNE KARŞI GELECEĞİNE SAHİP ÇIK

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

10 Haziran 2019 16:58 cevre 1765
SAMURLU'DA AĞAÇ KESİMİNE KARŞI GELECEĞİNE SAHİP ÇIK
Samurlu köyü sakinleri Çandarlı Çevre yolu inşaatı nedeniyle daha önce binlerce zeytin ağacının kesildiğini bu gün ise Geriş ve Murat Dağları'nda bulunan devlet ormanlarına ait çam ağaçlarının yok edildiğini dile getirdi.
 35-40 yıllık çam ağaçlarının kesilmesine karşı doğaseverlere seslenen köylüler "gelin geleceğimize sahip çıkalım”14 Haziran Cuma Günü saat:17.00'da Samurlu köyünde bir açıklama düzenleyeceklerini duyurdu.
Samurlu sakinlerinden Tuncay Narşap "Köyümüzde Geriş ve Murat dağı Devlet ormanındaki çam ağaçları yok ediliyor. Bölgenin endüstriyel orman alanı olduğu gerekçesiyle 35-40 yıllık çam ağaçları kesiliyor. Sanayi bölgesi olan ilçemizin kalan son akciğerleri de doğal yaşamdaki tüm hayvanların üreme dönemleri göz ardı edilerek acımasızca yok ediliyor. Yaklaşık bir haftadır devam eden küçüğüne büyüğüne bakmadan köylüye sormadan gerçekleştirilen bu duruma karşı tek tek değil birlikte tepki koymamız gerektiğini düşünüyoruz. Orman ormandır. Bizim için oksijen kaynağımız olan bu ormanın kesilmesine, kuluçkada olan hayvanların yaşam alanlarının yok edilmesine karşı 14 Haziran Cuma Günü tüm doğaseverleri saat: 17.00'da gerçekleştireceğimiz açıklamaya davet ediyoruz” dedi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER