SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Çandarlı Halk Tiyatrosu'na yoğun ilgi

Tarihi Çandarlı Kültürevi'nde Çandarlı Halk Tiyatrosu tarafından sahnelenen "İnsan Yaşıyorken Özgürdür" oyununa sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

01 Ekim 2018 16:49 dikili 289
Çandarlı Halk Tiyatrosu'na yoğun ilgi
Türk edebiyatının önemli isimlerinden Edip Cansever'in, "Ben Ruhi Bey Nasılım" isimli şiirinden uyarlanan ve Tarihi Çandarlı Kültürevi'nde Çandarlı Halk Tiyatrosu tarafından sahnelenen "İnsan Yaşıyorken Özgürdür" oyununa sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

Başrollerini Çandarlı'da yaşayan  tiyatro tutkunlarının paylaştığı, yönetmenliğini Melih Anık'ın üstlendiği, Türk edebiyatının simge ismi Edip Cansever'in, "Ben Ruhi Bey Nasılım" isimli şiirinden uyarlanan, "İnsan Yaşıyorken Özgürdür" oyununa Çandarlılı sanatseverler yoğun ilgi gösterdi. Tarihi Çandarlı Kültürevi'nde sahnelenen ve Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun'un da izleyenler arasında yer aldığı oyunda, oyuncular enerji ve uyumları müthiş bir performans ortaya koydu.

Tarihi Mekanda Muhteşem Performans

Sanatseverlere şiirsel bir anlatımla yalnızlık duygusunu, aşk heyecanını ve hayatın dolambaçlarını anlatarak, başkarakter Ruhi Bey'in yaşamından kesitler sunan oyunda Çandarlı Halk Tiyatrosu'nun  oyuncuları yaşayarak oynadığı sahnelerle izleyenleri adeta mest etti. Oyundan sonra kürsüye çıkan ve tarihi mekânda anlamlı bir oyunu sahnelemekten dolayı çok mutlu olduklarını dile getiren yönetmen Melih Anık, " Çandarlı Halk Tiyatrosu olarak sanatın ve tiyatronun, toplumun tüm kesimleriyle buluşmasını önemsiyoruz. Bu hedefte bize destek veren, destek elini hiçbir zaman geri çekmeyen sanatın ve sanatçının dostu Dikili Belediye Başkanımız Mustafa Tosun'a içtenlikle teşekkür ediyoruz" diye konuştu.

"Sanata ve Sanatçıya Dost Projelerimiz Devam Edecek”

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun da sanata ve sanatçıya olan desteklerinin kesintisiz devam edeceğini belirterek, "Tiyatro, yaşamın en güzel yanı olan başarıyı, dayanışmayı öne çıkaran bir sanattır. Bizim idealimiz Dikili'mizi sanatın başkenti yapmaktır. Bu yolda kararlılıkla ilerliyoruz. Bugün de bu tarihi ve mistik mekanda tiyatrocu dostlarımız çok güzel bir etkinlik gerçekleştirdi. Başta sanatçı dostlarımız olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Her çalışmamızda sanata dost projeler önceliğimiz olmaya devam edecektir" dedi.

Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun konuşmasının ardından, oyunun yönetmeni Melih Anık'a günün anısına Dikili Belediyesi Kadın Dayanışma Merkezi kursiyerleri tarafından özel yapılan çiniyi hediye etti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER