SİTE SAĞ REKLAM ALANI

CUMHUR İTTİFAKI DİKİLİ'DE BULUŞTU

31 Mart Yerel Seçimleri öncesi Cumhur İttifakı'nın Dikili Belediye Başkan Adayı MHP'li Buğra Akın oldu.

11 Ocak 2019 20:04 dikili 952
CUMHUR İTTİFAKI DİKİLİ'DE BULUŞTU
Dikili Belediye Başkanlığı'na ortak aday olarak Buğra Akın'ın gösterilmesi üzerine Ak Parti Dikili İlçe Teşkilatı, MHP Dikili İlçe Teşkilatı'na bir ziyarette bulundu.

Dikili Ak Parti İlçe Başkanı, Belediye Başkan aday adayları, Belediye Meclis Üyeleri, Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın Kolları, Gençlik Kolları ile MHP Dikili İlçe Başkanlığına gelerek Cumhur İttifakı adayları Buğra Akın ve MHP İlçe Başkanı Mehmet Arslan ile Yönetim Kurulu Üyelerine bir ziyaret gerçekleştirdiler.

MHP İlçe Başkanı Mehmet Arslan, Ak Parti İlçe Başkanı Tahsin Şekerci, Cumhur İttifakı adayı MHP'li Buğra Akın ve Ak Parti İlçe Eski Başkanı Önder Akşengür Cumhur İttifakı'nın ruhuna uygun hareket etme konusunda ve Dikili'de belediye başkanlığını kazanma üzerine konuşmalar yaptılar.

"Kardeş Partiniz MHP'ye hoş geldiniz”

Ziyareti kabul eden MHP İlçe Başkanı Mehmet Arslan "Kardeş Partimiz Ak Parti'nin çok değerli İlçe Başkanı Tahsin Şekerci, Ak Partimizin Belediye Meclis Üyeleri, AK Parti'nin kurucusu Dikili'de çok emeği olan Önder Akşengür, çok değerli Ak Partili kardeşlerim, Kardeş partiniz MHP Dikili İlçe Teşkilatına hoş geldiniz, sefa getirdiniz. Hepinizi sevgiyle, saygıyla muhabbetle kucaklıyorum. 2014 Dikili İlçe Teşkilatımızın kongresini yaparken basın mensupları kongre hedeflerimizi sorduklarında 2019 senesinde yapılacak yerel seçimleri düşündüğümü dile getirmiştim. 'Dikili'yi CHP'nin zulmünden nasıl kurtarırız onu düşünüyorum. Onun için adayım demiştim.' demiştim. Bu seçimler öncesi aday adaylığı süresince tatlı bir rekabet yaşadık. Sayın Cumhurbaşkanımızın teveccühü ve Sayın Genel Başkanımızın Cumhur İttifakı'nın kurucusu değerli devlet adamı liderim Devlet Bahçeli'nin kararlarıyla Dikili'de Cumhur İttifakı'nın Belediye Başkan Adayı Buğra Akın olmuştur. Hepimize hayırlı, uğurlu olsun.” dedi.

"İki Parti Bir Millet”

Buğra Akın'ın herkesin adayı olduğunu vurgulayan İlçe Başkanı Mehmet Arslan "Adayımız, hepimizin adayıdır. Hep Azerbaycan için 'İki Devlet Bir Millet' deriz. Şimdi de Cumhur İttifakı için 'İki Parti Bir Millet' diyoruz. Cumhur İttifakı Türk Milleti'nin olmazsa olmazıdır. Cumhur İttifakı'na hiçbirimiz zarar getirmeyecektir. Çünkü Cumhur İttifakı çocuklarımızın geleceğidir. Cumhur İttifakı artık Milliyetçi Hareket Partisi ile Adalet ve Kalkınma Partisi'nin olmazsa olmazıdır. Bu İttifak ile Allah'ın izni ile biz 31 Mart'ta Dikili'nin anahtarını önce İzmir İl Başkanlarımız, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız ondan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımız ve Milliyetçi Hareket Partisi'nin değerli lideri Devlet Bahçeli'ye teslim edeceğiz.” diye konuştu.

"Kınık, Dikili, Aliağa ve Foça'nın anahtarlarını İttifak'ın Genel Başkanlarına teslim edeceğiz”

Dikili'de belediyeye hiç bu kadar yakın olmadıklarını dile getiren Arslan "Şu anda hakikat belediyeye çok yakınız. Bu ışığı, değişimi Dikili halkının gözünde görüyorum. En koyu CHP'li kardeşim bile şikayetçi. Kim gelirse gelsin, biz hedefe kitlendik, biz Dikili Belediyesi'ni alacağız ve Dikili halkına hizmet için teslim edeceğiz. 25 yıldır Dikili'nin önünü tıkadılar. Yaptıkları tek şey, Dikili Belediyesi'nin

arazilerini satarak personelin ücretlerini ödemek. Biz Allah'ın izni Dikili halkının bize bu görevi vermeleri ile Dikili'nin sorunlarını çözüme kavuşturacağız. Kınık Belediyesi, Aliağa Belediyesi bizim belediyeciliği nasıl yaptığımızın örnekleridir. Kınık, Bergama, Aliağa ve Foça hilalini 31 Mart'ta tamamlayacağız. Bu ilçelerin anahtarlarını Cumhur İttifakı'nın Genel Başkanlarına teslim edeceğiz.” dedi.

"Birlik ve beraberliğimiz hayırlı olsun”

Ak Parti Dikili İlçe Başkanı Tahsin Şekerci de MHP İlçe Teşkilatı'na teşekkürlerini ileterek "24 Haziran Genel Seçimlerinde bir buluşma yapmıştık. Şimdi tekrar İttifakın ve buluşmanın arifesindeyiz. Bu birlik ve beraberliğimiz hayırlara vesile olsun. Biz iktidar partisiyiz, ülke yönetiyoruz. Bizim siyasetimiz dünya siyasetine de yön veren bir siyaset. Fotoğrafın büyük tarafına baktığımızda o zamanının İttihat ve Terakkicileri, şimdinin ilerici olduğunu dile getiren CHPlileri, özgürlük özgürlük diye bağıra bağıra üç kıtada hakimiyet sürdüren İmparatorluğu parçaladılar. Nihayetinde 782bin metre karelik vatan toprağına hapsolduk. Bir kurucu liderimiz çıktı, Mustafa Kemal Atatürk. O'nun sayesinde 782bin metrekarelik vatan toprağında dini dili ırkı mezhebi fark etmeksizin, kardeşçe yaşıyoruz. Fakat düşman düşmanlığından vazgeçmedi. 1945'e kadar geçen süreçten sonra bunların 'Bu millet tekrar kendi öz benliğine, dinine döner tekrar cihan devleti olur' diye yapmadıkları ayak oyunu kalmadı. Geldi 60 Menderes'i astılar, geldi 80 gençlerimizi astılar, 28 Şubat'ta da o dönemki Genel başkanımız Necmettin Erbakan'ı post modern darbe ile indirmeye çalıştılar. Biz o süreçte öyle bir cevher yetiştirdik ki işte o isim Recep Tayyip Erdoğan oldu.” dedi.

"Yeni Türkiye'de vatanı milleti için çalışanlar var”

14 Ağustos 2001'den bugüne 13 seçim geçirdiklerini ve zafer kazandıklarını dile getiren Ak Parti Dikili İlçe Başkanı Tahsin Şekerci "Halkımızın dinine, diline, mezhebine, cinsiyetine bakmadan on üç zafer elde ettik. Diğer partilere mal olmuş değerli beyinlere de sahip çıktık. Sürekli bir tuğlanın üzerine bir tuğla daha koyduk. Yeni Türkiye'de artık şu parti, bu parti yok. Sevenler ve sevmeyenler var. Ülkesi için, vatanı için, milleti için, ilçesi için çabalayanlar var bir de yan gelip yatanlar var. Bizim Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bu süreçte Dikili için İttifakın adayı Buğra Akın'ı aday olarak gösterdi. Bize düşen görev ise liderimizin emrine sadakat ile sahip çıkmak ve liderine yakışır bir seçim gerçekleştirmek. Bu İttifakı yapacağımız çalışmalar neticesinde Belediye'yi kazanarak taçlandırmak olacaktır.” şeklinde konuştu.

"Partimiz tam kadro hazır ve nazır”

MHP'li Buğra Akın'a seslenen AK Parti İlçe Başkanı Tahsin Şekerci "Bizim pırıl pırıl gençlerimiz, Kadın Kollarımız, Ana Kadememiz, bunların 25 mahalledeki başkanları ve proje ekipleriyle, 119 sandığımıza hükmedecek asil ve yedek sandık görevlilerimizle Dikili'de Cumhur İttifakı'nın belediyeyi kazanması için Ak Parti'nin Dikili Teşkilatı tam kadro hazır ve nazırdır. Dışarıdan bizi bölmeye çalışacak kişiler olacaktır. Ak Parti'nin birimleri liderinin emrine sadakatle yaklaşır. İttifaka zarar verecek bir kişi bile bizimle birlikte yola devam edemez. Aynı hassasiyeti sizlerin de gözeteceğini biliyorum. Dışarıdan atılacak laflara, ithamlara kulağımızı kapatacağız. 25 senedir bir arpa boyu yol alamamış, adına da sosyal demokrat, ilerlemeci dedikleri bu zihniyeti Dikili'den kazımak için kenetleneceğiz.” dedi.

"Seçimi hep beraber kazanacağız”

"Hepimiz bu yolda Cumhur İttifakı çatısının altında Tek Parti Tek Devlet Tek Millet Tek Bayrak altında bu seçimi hep beraber kazanacağız.” diyen Cumhur İttifakı'nın ortak adayı MHP'li Buğra Akın kendisini tanıttığı konuşmasında "Gençlerimiz kadınlarımız bizim en değerli varlıklarımız, İnşallah hep var olur ve yanımızda olurlar. Biz buraya makam için gelmedik. Makam için gelseydik, görevlerimizi bırakmazdık. Biz bu yola yanlış giden bir zihniyeti, yanlış giden hizmet anlayışını düzeltmek, devletimizin gücünü de arkamıza alarak Dikilimize sahip çıkmak ve hizmetin en iyisini getirmek için çıktık. Biz bu hizmeti her şekilde boynumuz borcu olarak bildik. Allah'ın izni ile kimseyi ayırmadan, herkesi bir bütün olarak bağrımıza basacağız. Benim sizlerden tek isteğim, herkesin kalbine girmeniz. Biz kalpleri kazanalım ki projelerimizi anlatabilelim. Bir birliktelik sözü ile hareket edeceğiz. Devlet büyüklerimizin bizim için ön görmüş oldukları bu birleşmeyi yaşadığımız için onur ve gurur duyuyorum. Buradaki bir araya gelen topluluğun coşkusunu, 31 Mart yerel seçimlerinin ardından daha da coşkulu bir şekilde görmek en büyük temennimdir. Ben diye bir şey yok. Ekip olmadan tek bir çalışma tek bir insan var olamaz. Bunu biliyor ve bu yerel seçimler öncesinde ve sonrasında deneyimleriyle ve enerjileriyle birlikte hareket edeceğimiz ekibimizle projelerimizi hayata geçireceğiz. Biz bir aileyiz, biz bir ekibiz.” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Dikili'nin anahtarını götürme sözü verdiğini söyleyen Cumhur İttifakı Dikili Belediye Başkan Adayı Buğra Akın "Devlet büyüğümüz, dünya lideri Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bize bu görev için desteğinin tam olduğunu söyledi. 150 gün içerisinde gece gündüz uyumadan her kapıyı çalacağız, projelerimizi anlatıp kalplere gireceğiz. 31 Mart yerel seçimlerinde devletimizin bize verdiği gücü zaferle taçlandıracağız” şeklinde konuştu.

Son olarak söz alan Ak Parti Dikili İlçe Eski Başkanı Mehmet Önder Akşengür ise Dikili'yi çağın gereksinimleri ile donatılmış, modern bir hale getirmek için Buğra Akın başkanlığında doğru bir ekiple yürüyeceklerini dile getirdi.

Ak Parti İlçe Teşkilatı'nın MHP Dikili İlçe Teşkilatı'na gerçekleştirdiği ziyaret ittifak partilerinin en kısa zamanda bir kaynaşma kahvaltısı düzenleme kararı ile sona erdi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER