SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DİKİLİ'DE ANLAMLI SERGİ

Dikili'de kadını anlatan resimler büyük ilgi gördü

26 Kasım 2018 12:51 dikili 0
DİKİLİ'DE ANLAMLI SERGİ
Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla "Kadın" temalı resim sergisi açıldı.

Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Eğitsel Resim Çalışma Grubu üyelerinin eserlerinden oluşan "Kadın" temalı karma resim sergisi sanatseverlerden tam not aldı. 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Dikili Belediyesi Çandarlı Hizmet Binası Çok Amaçlı Salonu'nda açılan sergide karakalem, akrilik ve sulu boya tekniği ile yapılmış eserler sergilendi.

Kadını Yansıtan 36 Eser

Resim Öğretmeni Semih Sümer tarafından verilen derslerin kursiyerleri Kübra Ateşoğlu, Nezahat Çalı, İlhan Güngör, Elbirle Gönülal, Sezer Yıldır, Mine ve Latif Songüler'in emek verdiği eserlerin yer aldığı sergide kadınların yaşamdaki rolleri ile hüzünleri, mutlulukları ve yaşadıkları ortamları yansıtan karakalem, akrilik ve sulu boya tekniği ile yapılmış 36 eser yer aldı. Kursiyerler tarafından hazırlanan ve büyük beğeni toplayan tuvallerin aldığı serginin açılışını Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Taner Şen ile Dikili Belediye Meclis Üyesi Hakan Başaran sanatseverlerle birlikte gerçekleştirdi.


Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER