SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DİKİLİ’DE CADDE VE SOKAKLARA ALTIN DOKUNUŞLAR

Dikili Belediyesi, ilçe sınırlarında yer alan cadde ve sokakların tamamını kapsayan dönüşüm ve bakım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor. Kent sınırlarında

16 Şubat 2016 22:09 dikili 1285
DİKİLİ’DE CADDE VE SOKAKLARA ALTIN DOKUNUŞLAR
Dikili Belediyesi, ilçe sınırlarında yer alan cadde ve sokakların tamamını kapsayan dönüşüm ve bakım çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.  Kent sınırlarında yer alan 30 mahallede de hizmette fırsat eşitliğini sağlamak amacıyla ‘Sorunsuz Cadde ve Sokaklar Projesi’ni hayata geçiren Dikili Belediyesi, cadde ve sokaklardaki sorunları adım adım çözerek, büyük bir değişime imza atıyor.  Kentin Geleceğine Dair Adımlar Atılıyor  Dikili Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından hayata geçirilen ve kent genelinde tüm hızıyla devam eden proje kapsamında son olarak Çandarlı bölgesinde yer alan Ada Mahallesi’nin sorunlu sokaklarında kapsamlı bir dönüşüm çalışması gerçekleştirilerek, sokakların zemini ile kaldırımlar birer birer yenilendi. İşinde uzman personeller tarafından titizlikle gerçekleştirilen granit taş döşemesi ile çevre düzenlemesi çalışmalarının ardından, kentin doğal ve tarihi dokusuna uyumlu modern sokaklara kavuşan vatandaşlar, Dikili Belediyesi tarafından ortaya konulan hizmetten bir hayli memnun oldu. Yapılan çalışmaların kentin geleceği açasından çok önemli olduğunu belirten vatandaşlar, Dikili Belediyesi’ne gerçekleştirdiği bu çalışmalardan dolayı teşekkür etti. “Hizmetlerimizde Ayrım Yapmıyoruz” Konuyla ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, gerçekleştirilen çalışmalar ile kent genelinde hem yayalar hem de araçlar için önemli olan bir ihtiyacının karşılandığına vurgu yaparak, cadde ile sokaklarda gerçekleştirilen granit zar taşı kaplamasının ilerisi düşünülerek yapıldığını söyledi. Başkan Tosun, “Kent genelinde yıllarca hizmetsiz ve atıl durumda bırakılmış bölgelerde sorunları ortadan kaldırmak için yoğun bir çalışma başlatmış bulunuyoruz. Bu kapsamda Çandarlı bölgesinde yer alan Ada Mahallesi’nde yürütülen çalışlarımız tamamlanmış durumda. Tamamlanan bu çalışma kapsamında Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz büyük bir özveri göstererek, kısa zamanda Ada Mahallesi sokaklarını hem güvenli bir yapıya hem de kentin tarihi dokusuna uygun, daha modern bir görünüme kavuşturdu. Bu şekilde ilçe genelinde yürüttüğümüz çok sayıda çalışmamız var. Hiçbir ayrım yapmadan, hizmette fırsat eşitliği anlayışıyla icra ettiğimiz bu çalışmalarımızla kentimiz genelindeki ulaşım ve yol sorunlarını ortadan kaldırmış olacağız” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER