Dikili'de dönmeye zorlanan 53 sığınmacı kurtarıldı

Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk kara sularına dönmeye zorlanan 53 sığınmacı kurtarıldı.

13 Mayıs 2020 12:15 dikili 394
Dikili'de dönmeye zorlanan 53 sığınmacı kurtarıldı
Dikili ilçesinde, Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk kara sularına dönmeye zorlanan 53 sığınmacı kurtarıldı. Sığınmacılar işlemlerinin ardından İzmir İl Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi.

Dikili ilçesi açıklarında 2 can salında sığınmacı olduğu ihbarını alan Sahil Güvenlik botu bölgeye intikal etti. Yunan Sahil Güvenlik unsurları tarafından Türk kara sularına itilen 17'si çocuk 53 sığınmacı Sahil Güvenlik Botu tarafından kurtarıldı.
Sahil Güvenlik Komutanlığı, konuya dair şu açıklamaları yaptı; "09 Mayıs 2020 tarihinde saat 07.39'da, İzmir ili Dikili ilçesi açıklarında 2 adet can salı içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu ihbarının alınması üzerine görevlendirilen Sahil Güvenlik Botu tarafından Yunanistan unsurlarınca Türk Karasularına bırakılan 2 adet can salı içerisindeki 31 Kongo, 13 Afganistan, 6 Gambiya, 1 Angola, 1 Mali ve 1 Senegal uyruklu olmak üzere toplam 53 düzensiz göçmen (26 erkek, 10 kadın, 17 çocuk) kurtarılmıştır"
Sığınmacılar işlemlerinin ardından İl Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

KAYNAK: AJANS BAKIRÇAY
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER