SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DİKİLİ'DE UNUTULMAZ BİR GECE

Leman Sam şarkılarıyla zafer coşkusunu yeniden yaşattı.

31 Ağustos 2018 16:40 dikili 432
DİKİLİ'DE UNUTULMAZ BİR GECE
Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali kapsamında Dikili Belediyesi'nin konuğu olarak kente gelen ve Atatürk Meydanı'nda 30 Ağustos Zafer Konseri veren ünlü şarkıcı Leman Sam, Dikilililere unutulmaz bir gece yaşattı

Dikili Belediyesi, Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali kapsamında gerçekleştirdiği 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama etkinliklerinde usta ses sanatçısı Leman Sam'ı Dikilililerle bir araya getirdi. Dikili Atatürk Meydanı'nı dolduran binlerce hayranlarıyla birlikte sevilen şarkılarını seslendiren Leman Sam, zafer coşkusunu yeniden yaşattı.  Festivalin açılış kortejinde ve konser anında binlerce vatandaş ellerindeki Türk Bayrağı ve Atatürk posteriyle kenti adeta gelincik tarlasına çevirdiler.

2 saati aşkın sürede sahnede kalan Leman Sam, sevginin kenti Dikili'de olmaktan dolayı olduğunu ifade ederek,  "Cumhuriyetin, özgürlüğün, bağımsızlığın şarkılarını, türkülerini Cumhuriyet sevdalısı Dikilili dostlarımla söylemekten onur duydum. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın Atatürk" dedi.

Aynı Anda İki Coşkuyu Yaşıyoruz

Muhteşem konserin sonunda Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, günün anısına ünlü şarkıcı Leman Sam'a onurluk ve çiçek verdi. Tosun, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı Cumhuriyete ve Atatürk'e bağlılıkla kutladıklarını kaydederek, "30 Ağustos, Türk halkının Atatürk önderliğinde kazandığı büyük, şanlı bir zaferdir. Bugün bir taraftan da festivalimizi açıyoruz bir taraftan 30 Ağustos Zafer Bayramımızı hep birlikte kutluyoruz. Korkmayacağız, boyun eğmeyeceğiz. Bu güzel vatanımızı böldürmeyecek, Cumhuriyet sevdamızı da asla soldurmayacağız" diye konuştu.

Öte yandan konser öncesi Dikili Belediyesi tarafından meşaleli zafer ve şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi. Bülent Ecevit Meydanı'ndan başlayan yürüyüş, Dikili Atatürk Meydanı'na kadar sürdü. Aralarında festivalin onur konuğu olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek ve Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun'un da olduğu binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen yürüyüşte hem coşkulu hem de renkli görüntüler oluştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER