SİTE SAĞ REKLAM ALANI

DİKİLİ'NİN BİR DERDİ DE SAĞLIK

Dikili İlçesi Kuzey Egenin şirin ve bir o kadar da sevilen bir ilçesi olmasına rağmen çeşitli sıkıntıları henüz atlatabilmiş bir durumda değil.

20 Şubat 2019 16:33 dikili 11
DİKİLİ'NİN BİR DERDİ DE SAĞLIK
Su sıkıntısı, alt yapı problemleri, ısınma derdi ve yollarının yetmezliği İlçede yaşayanların ortak derdi. Bu sıkıntılara birde yazın en az 10 kat artan nüfus eklenince durum daha da içinden çıkılamaz bir hal alıyor.

Vatandaşın bu sıkıntılar haricinde sağlık sorunu var ki bu bizce üzerinde en çok durulacak bir durum. Mevcut hastane yeni bir yapılanmaya girmiş olsa da değil yaz nüfusunun devamlı ilçede ikamet edenlerin bile sorunlarına çare olmaktan uzak. Belediyesi 5 yıl önce kapatılan Çandarlı'da ise durum daha da vahim. İnsanlar hastalarını ambulans beklerken kaybediyorlar, saat 17.00 den sonra Çandarlı'da iğne vurdurmak bile mümkün değil.

Gazete Poyraz olarak İlçe Sağlık Müdürlüğüne giderek sağlık konusunda Dikili'deki durumları ve yeni gelişmeleri öğrenmek için Dr. Mehmet Gürbüz Beyle bir görüşme gerçekleştirdik.

Dr. Mehmet Gürbüz bizlere; "Haklısınız Dikili'de sağlık sorunları var. Bizler elimizde olan imkânlarla ve personelimizle cansiperane vatandaşa yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bu zaten asli görevimiz. Ancak Dikilideki bu durum zaten bilinen bir durum. Bizler ve yetkili kişilerle Ankara'da bu soruna çareler arıyoruz. Bir hayli mesafe kat ettik. Vatandaşlarımıza şunu rahatlıkla söylemek isterim ki yeni projeler işlemde veya ihale aşamasında.
Bunlar sonlandığında Dikilimiz sağlık konusunda rahatlayacaktır diye düşünüyorum” diyerek şu andaki gelişmeleri aktardı.

1) Dikili Devlet Hastanesi: 2017 - 2020 Yılları yatırım programına alınan yeni Dikili Devlet Hastanesi 70 yataklı C rolünde projesi çizilmiş olup ihale aşamasındadır.
2) Çandarlı Hizmet Binası: Çandarlı Aile Sağlığı Merkezinin mevcut binası ve lojmanlar için yıkım kararı gelmiş olup aynı arsaya bünyesinde Aile Sağlığı Merkezi, 112 İstasyonu ve Hastane semt polikliniğini barındıracak yeni hizmet binası proje aşamasındadır.
3) Gülkent Hizmet Binası: Gülkent Aile Sağlığı Merkezinin üzerinde Gülkent Güzelleştirme Derneği tarafından inşaatı başlanmış olan binanın yaz aylarına kadar bitirilerek Dikili 3 Nolu 112 İstasyonu ve Devlet Hastanesi Semt Polikliniği hizmete girmesi planlanmıştır.
4) 1. Basama Sağlık Kompleksi: Dikili 1 Nolu Merkez ASM binasının yıkılarak yerine bünyesinde Aile Sağlığı Merkezi, 112 İstasyonu ve İlçe Sağlık Müdürlüğünün bulunduğu 1. Basamak Sağlık Kompleksi yapılması bakanlığımıza teklif edilmiştir.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER