SİTE SAĞ REKLAM ALANI

Dikili'yi Festival Coşkusu Sardı

30-31 Ağustos ve 1 Eylül 2018 tarihlerini kapsayan Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali başladı.

31 Ağustos 2018 10:17 dikili 439
Dikili'yi Festival Coşkusu Sardı
Konserler, paneller, imza günleri, sportif aktiviteler ve daha pek çok etkinlikle çeşitlendirilen Dikili Kültür-Sanat, Bilim-Düşünce ve Emek Festivali'nde program, sabah saatlerinde gerçekleşen yoga-aerobik-pilatesin ardından öğleden sonra gerçekleşen çocuk şenliğiyle başladı.  

Oldukça renkli görüntülere sahne olan çocuk şenliği kapsamında minikler Muammer Aksoy Parkı'nda kendileri için özel kurulmuş alanlarda doyasıya eğlendi, el becerilerini geliştirecek oyun hamurlarından eserlerini birbirlerine gösterdiler. Dikili Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nün çocuklara sunduğu pek çok aktivitenin yanında bir de sürprizi vardı. Dikili Belediyesinin çocuklar için hazırladığı 'Dikili Çocuk' dergisi çocuklara armağan edildi. Çocukların mutluluğu görmeye değerdi. 

Saat 18.00'de başlayan bir diğer etkinlik ise Dikilili yazarların okurlarıyla buluşması oldu. Dikili'nin yerel yazarları okurlarına bol bol kitap imzalama fırsatı yakaladı. 

İmza gününün ardından düzenlenen bir başka etkinlik ise "Ekonomi” konulu panel oldu. Atatürk Meydanı'nı yüzlerce duyarlı vatandaş doldurdu. Uzun süren panel ilgiyle izlendi. 

Panelistler Muharrem Erkek, Meliha Okur ve Mehmet İşler'in farklı yorumlamaları ülke ekonomisinin gerçeklerini bir kez daha gözler önüne serdi. 

Günün sonunda geceye damgasını vuran isim, sanatçı Leman Sam oldu. Ünlü sanatçı verdiği konserde birbirinden güzel eserleriyle sevenlerine müzikal bir şölen yaşattı. 

1 Eylül'e kadar devam edecek olan etkinlik program 31 Ağustos'ta diğer etkinliklerin yanında  "2002'den Günümüze Tarım ve Hayvancılık Politikalarının İzdüşümü” konulu panel, Grup Lima konseri, Onur Akın konseri ile; 1 Eylül Pazartesi deEpano Skala Kültür Derneği Halk Oyunları Gösterisi (Midilli - Yunanistan), Talip Şahin ve ardından Sümer Ezgü konseriyle son bulacak. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER