SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İYİ PARTİ MECLİS ADAYI DSP ADAYI OLDU

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

08 Mart 2019 12:18 dikili 460
İYİ PARTİ MECLİS ADAYI DSP ADAYI OLDU
Dikili İyi Parti İlçe Başkanı Altan Aktuğ ve Yönetim Kurulu Üyelerinin partilerinden istifa edip Cumhur ittifakı adayı Sema Akıncı' ya destek olacaklarını açıkladıkları gün Dikili Racasta Otelde rastladığımız Galip Çoban ile de görüşme imkânı bulduk.

Gazete Poyraz'a yaptığı açıklamada bahsettiği konulardaki bölümler siyasetteki oynanan oyunları açıklaması yönüyle hayli ilgi çekiciydi.

Ben diye söze başlayan Galip Çoban;” İYİ Partide iken Meclis Üyeliği için partime başvurdum. İttifak açıklandığında Millet İttifakı ortak meclis Adayı olarak CHP listesinden yazılacağımdan önce partimden istifa ettim. CHP Üyeliğim için de dosyamı CHP Yönetimine teslim ettim. Diyerek sözlerine devam etti:

-Aradan günler geçiyor ancak bir türlü ismim açıklanmıyordu, bu işte bozuk giden bir şeyler var diye düşünmeye başladığımda İl Yönetimini Başkanımızı aradım. Bana bir problem yok dendi ancak ban konuşma tavırlarından listede yer almayacağımı hissettim. Bu arada İl Başkanımızın yeğeninin Dikili'de listeye yazılmaya çalışıldığını öğrendim. Tabi buna ilçe yönetimi ile "olmaz böyle şey bu kişi Dikili'de ikamet bile etmiyor” diye karşı çıktık.

-CHP İlçe ve İl yönetimi de bizden birilerini üst sıralara koymayacağı dedikoduları gelmeye başladı ve sonuçta hiç birimiz seçilecek yerlerden konmadığız gibi hatta ben listede bile yoktum, bu duruma tepki koyduk.

-Ben Meclis Üyeliği için DSP Belediye Başkan Adayı olan İsmail Canpolat' ı sevdiğimden dolayı onun yanında ekibinde yer almayı seçtim. Şimdi diyeceksiniz ki CHP'den istifa etmeniz gerekmiyordu. Evet, tabi ki gerekiyordu, hemen harekete geçtim ve ne oldu biliyor musunuz? BENİM ÜYE KAYDIMIN BİLE YAPILMAMIŞ OLDUĞUNU ÖĞRENDİM.

-Şimdi Dikili halkına soralım, kim bu kirli siyasetin içinde yanında yer almak ister? Eminim cevaplar; Hiç kimse diye olacaktır. İşte bu yüzden Millet İttifakının değil DSP Belediye Başkanı İsmail Canpolat'ın yanındayım. Dikili bu seçimde iki taraftan birine mecbur değildir. DSP bu mecburiyeti ortadan kaldırmış ve Dikili'de dürüst, saygılı ve güvenilir siyasetin sözcüsü olmuştur.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER