SİTE SAĞ REKLAM ALANI

PARTİ DEĞİL HİZMET BELEDİYECİLİĞİ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

02 Ocak 2019 15:56 dikili 1051
PARTİ DEĞİL HİZMET BELEDİYECİLİĞİ
Dikili çalışmalarımız sırasında MHP İlçe teşkilatında rastladığımız MHP Dikili Belediye Başkan Aday adayı Buğra Akın ile sohbet etme fırsatı bulduk. Bir taraftan siyasi çalışmalara koşturan bir taraftan belediyede kendisinin yapması gereken işlere koşturan Buğra Akın yoğunluktan şikâyetçi olmak yerine hayatından gayet memnun.

Çandarlı'da çocukluğunda başlayan hayat serüveni önce Çandarlı Belediyesinde sonrasında Dikili Belediyesinde İmar Müdürlüğü ile ilgili görevlerle devam ederken Belediye Başkanlığı için kendini siyasetin içinde bulan bir sıralama izliyor.

Neden Belediye Başkanlığı diye sorduğumuzda bize; "Ben sosyal bir yaşamı kendine şiar edinmiş Vatanını, Bayrağını, Dilini, Dinini ve Atatürk'ü sahiplenen bir yapıya sahibim. İçimdeki bu sevgi milletimize olan sevgi ve saygımı her geçen gün katlarken artık direk adını deklere edebileceğim Başkanlık makamı ile hizmet etmeye kararlıyım.

İşim gereği olmasını gereken şeyleri görmek ve söylemek bana ait olsa da karar merci olmadığımdan içinde kalan ve yapılması gerekip de yapılamayan her şeyin farkındayım. Ben mesleğimden dolayı Dikilinin imar durumunu en iyi bilenlerdenim. Belediyeciliği tecrübemden dolayı en iyi bilenlerdenim. Siyaset yaparak belediyecilik öğrenilmez hele siyaset yaparak belediyecilik hiç yapılmaz.

Aday olur da bu yarışın içinde var olursam şunun sözünü çok büyük rahatlıkla verebilirim. Herkesin başkanı herkesin belediyesi olacağız. Ekibimle karar verip halkıma danışarak hizmet yapacağız. Hizmeti unutmuş Dikiliye, Çandarlı'ya çare olacağız ilk projelerimden biri Dikilinin imarı üzerine olacak 3 yerde aşevi açacağım.”

-Buğra Bey şu anda projelerinizi açıklıyorsunuz.

-Evet, kendimi o kadar hazırlamış durumdayım ki! Hemen projelerimi duyurmak istiyorum. Ama süreci beklemek lazım demi? Ben dediğim gibi çok hazırım ne nasıl ne zaman diye sormadan kazandığımız ilk gün belediye hizmetlerimize başlayabilirim. Çünkü işleyişi biliyorum, belediyeciliği biliyorum. Tek Bayrağımızın dalgalanacağı bir propaganda zamanı geçireceğim. Beni zaten tanıyan Dikili halkımıza projelerimi anlatmak için sabırsızlanıyorum. İttifak yaptığımız Ak Parti ile burada kimin ardında destek vereceğimiz belli olduktan sonra birlikte çalışmalarımıza başlayacağız.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER