SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SEFTİT Dikili'de büyük ilgi gördü

SEFTİT üyelerinin sahne aldığı "Kız Çocuk” adlı tiyatro oyunu Dikilililere muhteşem bir gece yaşattı.

10 Aralık 2018 11:24 dikili 200
SEFTİT Dikili'de büyük ilgi gördü
Dikili Belediyesi tarafından kültür ve sanat buluşmaları kapsamında her ay düzenlenen etkinlikler tüm hızıyla devam ederken, SEFTİT üyelerinin sahne aldığı "Kız Çocuk” adlı tiyatro oyunu Dikilililere muhteşem bir gece yaşattı.

Dikili Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün Aralık Ayı Kültür ve Sanat Etkinlikleri kapsamında tamamı Seferihisar'da yaşayan amatör tiyatroculardan oluşan SEFTİT tarafından "Kız Çocuk” oyunu sahnelendi.  Çandarlı Vuslat Demir Çok Amaçlı Salonu'nda yoğun bir kalabalık önünde icra edilen oyunda, SEFTİT üyeleri performansları ile kendilerini izlemeye gelen sanatseverleri hayran bıraktı. 

Profesyonel Tiyatroculara Taş Çıkarttılar

Dikilili sanatseverlerin ilgi gösterdiği tiyatro oyununda, Seferihisarlı amatör sanatçılar tarafından Yönetmen Vedat Murat Güzel'in annesinin anısına kaleme aldığı senaryo kapsamında kız çocuklarının dünyaya gelmesiyle başlayan ve ölümüne dek süren yaşam öyküsünü, farklı yaşamlardan değişik kesitlerle oyuna yansıttılar.  Çok yönlü drama tekniklerinin kullanıldığı imgesel anlatımlarla süslenmiş oyunda, kadının toplumdaki yeri ve kadına uygulanan duygusal fiziksel şiddet gözler önüne serildi. Birbirinden özel sahneleri profesyonel tiyatroculara taş çıkaracak şekilde sahneleyen SEFTİT üyesi amatör tiyatrocular, ortaya koydukları performansla büyük alkış aldı.

"Dikili'yi Kültür ve Sanatın Buluşma Noktası Yapmaya Kararlıyız”

Tiyatro gösterisinin sonunda Dikili Belediye Başkan Yardımcısı Avukat Çiğdem Elibol tarafından yönetmen Vedat Murat Güzel ve SEFTİT Grubu üyelerine günün anısına çiçek ve Dikili Belediyesi Perihan Elibol Kadın Dayanışma Merkezi'nde Dikilili kadınlar tarafından el emeğiyle yapılan çiniler takdim edildi. Dikili Belediyesi olarak Dikili ilçesini kültür ve sanatın buluşma noktası yapmak için önemli çalışmalar yaptıklarını söyleyen Elibol, böyle anlamlı bir gecenin ortaya çıkmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER