SİTE SAĞ REKLAM ALANI

SÖMESTR HEDİYELERİ ROBOTİK KODLAMA KURSU OLDU

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

31 Ocak 2019 10:29 dikili 403
SÖMESTR HEDİYELERİ ROBOTİK KODLAMA KURSU OLDU
Dikili Vakfı bünyesinde ilk defa açılan Robotik Kodlama Kursu yoğun ilgi görüyor.Bu dönem ilk defa çocuklara yönelik başlattığı "Sömestr Hediyeniz Robotik Kodlama Olsun"sloganıyla tüm Dikilili çocuklara çağrıda bulunan Vakıf, kurslarını ücretsiz gerçekleştirdi.Velilerden de olumlu tepki alan bu uygulama, çocukları teknolojiyi daha bilinçli kullanması konusunda da bilgilendiriyor.ilk,orta ve lise düzeylerinde açılan kurslara toplam 30 öğrenci başvuru yaptı.Kurs öğretmenlerinden Özgür Gül yaptığı açıklamada"Çağımız artık bilgisayar çağı, robot çağı bilgisayar destekli akıllı araçlar yaşantımızın bir parçası olmuş durumda sadece çocuklarımız değil ,yetişkinler de onların  bağımlısı olmaya başladılar.Onlar bizi kontrol etmeden bizlerin onları kontrol etmesi,bilinçli kullanması  gerekir. Onların dilini öğrenmemiz lazım ve temel düzeyde bu dili çocuklarımıza kazandırmamız gerekir.Bu amaçla atölyemizde Tolga Duman öğretmenimizle birlikte çocuklarımıza  algoritma,blok temelli kodlama ,basit devre elemanları araç gereç kullanma becerisi gibi eğitimler veriyoruz"dedi.Vakıf yöneticilerine de böyle bir atölyeyi Dikili'ye kazandırdıkları için teşekkür eden öğrenci velileri, okullarımızda da bu tür eğitimlerin olması gerektiğini dile getirdiler.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER