SİTE SOL REKLAM ALANI
SİTE SAĞ REKLAM ALANI

ZAFER AFYON DİKİLİ MUHTARLARINI BİLGİLENDİRDİ

Muhtarlar ile 7/24 görüştüğünü anlatan Zafer Afyon bu görüşmeler zaten devam ediyor ancak bu toplantılar ile hepimizin ortak derdi olan Dikili için en doğrusu

15 Nisan 2016 14:15 dikili 1869
ZAFER AFYON DİKİLİ MUHTARLARINI BİLGİLENDİRDİ
Ak Parti Dikili İlçe Başkanlığına seçildiğinden beri yapmış olduğu ilk uygulamalar arasında bulunan muhtarlarla toplantı proğramına devam eden İlçe Başkanı Zafer Afyon geçtiğimiz gün Dikil Ögretmen evinde muhtarları bir araya getirdi. 

Dikili’de mevcut 30 muhtarın arasından 24 muhtarın katıldığı toplantıda sıkıntılar konusunda ve gündemdeki olaylar hakkında Zafer Afyon ve Ak Parti Belediye meclis üyesi Önder Akşengür tarafından bilgilendirmeler yapıldı. 

Muhtarlara yapmış olduğu konuşma sırasında bu toplantıların yapılmasındaki öneme değinen Afyon; Dikili hakkında yaşananları İktidarda bulunmaları hasabi ile ilk ağızdan duymaları için muhtarları uyararak kulaktan dolma veya gerçek olmayan haberler ile yanlışa düşmeyelim dedi. 
Muhtarlar ile 7/24 görüştüğünü anlatan Zafer Afyon bu görüşmeler zaten devam ediyor ancak bu toplantılar ile hepimizin ortak derdi olan Dikili için daha doğru çalışmalar yapabiliriz dedi. 

Revize edilmek üzere yeniden ele alınacak olan Büyükşehir yasası ile ilgili olarak bilgiler veren Zafer Afyon bu değişiklikler yaşadığımız bölgede CHP’li belediyelerin becerisizlikleri yüzünden elzem haline geldi dedi. CHP’li Dikili belediye ve CHP’li büyükşehir belediyesi maalesef köylerimize bırakın hizmet götürebilmeyi onların mülkü olan arsaları satmak için çalışmalar yapmak sureti ile sadece oldukları makama para girdisi sağlamaya çalışıyorlar dedi. Satılacak bir tek köy malına tahammülleri olmadığını anlatan Afyon; Belediye doldurdukları seçim vadi işçilerinin maaşları için böyle bir yola başvuran belediyenin hiç olmazsa kendi partisinden olan ve Dikili’den 5 kez daha büyük nüfusa ve köye sahip olan Bergama belediyesindeki personel sayısına bakmalarını tavsiye ediyorum dedi. 

Köy ve mahalle yollarında, su teminlerinde sıkıntılar yaşandığını anlatan Zafer Afyon Büyükşehir revize çalışmalarında bu konularda Kara yolları ve Orman ve Su işleri gibi kurumları tekrar yetkilendirmelerin çalışmaları yapılacak dedi. 

Eksik olan konularda Ak Parti olarak her türlü yardıma ve işbirliğine hazır olduklarını anlatan Zafer Afyon; Her türlü iyi niyet tekliflerimize rağmen belediye yine kendi kafasına göre hareket etmektedir dedi. 

Ak Parti Hükümetinin Kırsal Alan destek çalışmaları içinde yer alan “Genç Çiftçilere” verilecek olan 30 bin TL hibe desteği konusunda bilgi vererek “Bir ay sürecek olan bu destek müracatı için mahallenizdeki gençleri bilgilendirin diyen Zafer Afyon; 18-41 yaş gurubu içindeki çiftçilerin bu destekten faydalanabileceğini belirtti.  

Destek hibesi için detaylı açıklamalar yapan İlçe Başkanı Afyontoplantıya katılan muhtarlara seslenerek sizlerden tek ricam var asılsız haberlere inanmayın gerçeği bizden öğrenin diyerek, geçtiğimiz günlerde sosyal medyada ve belediye yetkililerince kopartılan” Yok Dikili’de Mülteci Kampı- Yok şurası burası kamp alanı” gibi şişirmelerin fos çıktığını gördünüz dedi. 

Biz daha önce yok böyle bir şey dediğimizde inanmayanlar şimdi ne düşünüyorlar merak ediyorum diyen Afyon; Devletin yapmış olduğu anlaşma çerçevesinde Dikili’de sadece Mülteci geri dönüşlerinde bir kayıt istasyonu görev yapacak ve iade edilen Mülteciler memleketlerine veya kalacakları kamplara sevk edilecekler dedi. 

Muhtar ile toplantıya katılan Belediye Meclis Üyesi Önder Akşengür’de muhtarlara Belediye Başkanının Meclis oturumlarında takip ettiği stratejiyi anlatarak onlara “Arsalarınız, taşınmazlarınız “mali sıkıntıdan dolayı satışa çıkarılıyor. Bunlara mani olacak olan Ak Parti Meclis üyeleri de bu yılki İmar ve encümen üyeliklerine girmesinler diye oynana oyunla tüm parti temsilcileri komisyonlarda olsun diye süregelen 5 kişilik üye sayılarını 3’e indirerek bizleri komisyon dışında bıraktılar. 

Dikili belediyesinin hizmet konusunda yapamadıkları ortada hal böyle olmasına rahmen yandaşlar keyf çatsın diye açtıkları sosyal tesislerde 32 eleman çalıştırıyorlar.37 tane zabıta var. Bunlar ne işe yarıyorlar Dikili’nin arka sokaklarının mahallelerinin köy yollarının su derdimizin hali ortada. Bunlar seçim vadi ile doldurdukları personelin maaşları karşısında kıvranıyorlar ve çare olarak sizlere atalarınızdan, devletinizden kalan taşınmazlarınıza göz diktiler. Geçtiğimiz oturumda tam 147 arsanın satışı kararını aldılar. Bunlar aşagı yukarı tüm köylerimizi ilgilendiriyor. 

Dikili’ye harcayacakları paraları sadece personel maaşlarına harcıyorlar. Yine de kendilerine Hükümetle ilgili Dikili için yapılacak bir projeniz var mı? Biz yardımcı olalım verin dosyaları biz takipçisi olalım diyoruz. Ama inanın hazırlanmış tek bir projeleri bile yok. Halka konuşurken hep aynı söylemi yapıyorlar” Ak Parti bize destek vermiyor” diyerek halkımızı kandırmaya çalışıyorlar diyerek elindeki satışa çıkacak parsellerin bilgilerini muhtarlar ile paylaştı. 
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER