SİTE SAĞ REKLAM ALANI

HEM TAKSİCİLERE HEM YOLCULARA MÜJDE

İZMİR'DE "YAKIN MESAFE” SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

23 Şubat 2020 13:50 ekonomi 6635
HEM TAKSİCİLERE HEM YOLCULARA MÜJDE
İZMİR'DE "YAKIN MESAFE” SORUNU ÇÖZÜLÜYOR

İzmir'de yolcularla taksiciler arasındaki en büyük sorunlardan biri olan kısa mesafe problemi gideriliyor. İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, yapacakları düzenlemeyi ilk kez Radyo Trafik İzmir canlı yayınında açıkladı.

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık, FM 102.5 frekansında yayın yapan Radyo Trafik İzmir'de yayınlanan "Ulaşıma Dair” programında Esra Balkanlı'ya konuk oldu. Başta EnTaksi olmak üzere birçok konuda açıklamalarda bulunan Anık, yolcularla taksiciler arasında yaşanan "yakın mesafe” sorununun yakın zamanda giderileceğini ilk kez duyurdu.

Radyo Trafik İzmir dinleyicilerinden gelen bir soru üzerine taksicilerin yakın ya da uzak mesafe ayrımı yapmamaları gerektiğini, yapanların ceza alacağını belirten Celil Anık, "İlk kez burada açıklıyorum; İstanbul ve Ankara'da olduğu gibi yakın mesafe sorununu çözüyoruz. Yapacağımız ayarlamayla bindi-indi ücreti sistemine geçeceğiz. Bir kilometre altında bir mesafede ücretlerimiz sabit olacak. Henüz ücretin ne kadar olacağını belirlemedik. Bir kilometrenin üstündeki mesafelerde normal tarife geçerli olacak. Bu sistemle hem taksiciler hem de yolcular mağdur olmayacak. Yolcularımızın da buna itiraz edeceğini pek düşünmüyorum. Yolcular da kısa mesafeye artık gönül rahatlığıyla, huzur içinde gidebilecek.” ifadelerini kullandı.

2 AY İÇİNDE UYGULAMA BAŞLAYACAK

İzmir Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Celil Anık "yakın mesafe” uygulamasının hazırlıklarını bitirdiklerini, duruma göre Mart ayının sonunda ya da en geç Nisan ayının ortasında bu uygulamanın yürürlüğe gireceğini bildirdi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER