SİTE SAĞ REKLAM ALANI

İZBAN İŞÇİLERİ GREV DEDİ

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

08 Aralık 2018 13:30 ekonomi 452
İZBAN İŞÇİLERİ GREV DEDİ
Pazartesi başlayacak olan İZBAN grevi öncesi TCDD yönetiminin verdiği son teklif işçilerin onayına sunuldu. Yapılan oylama sonucunda 320 işçi son verilen teklifi kabul etmeyerek greve çıkılmasını istedi, 6 işçi ise verilen teklifi yeterli buldu.

TCDD yetkilileri ile sendika yöneticileri önceki gün Ankara'da bir araya geldi ama 10 saatlik görüşme sonucunda bir anlaşmaya varılamadı. TCDD ve İZBAN yetkilileri telefonla yeni bir teklif sundu. Verilen teklif İZBAN işçilerinin talebinden uzakta kaldı. İlk sunulan teklif yüzde 12 ila 16 zam teklifinden 50-100 TL daha fazla. TCDD'nin sunduğu teklif  İZBAN işçilerinin onayına sunuldu. Alsancak Garı içindeki temsilcilik odasında kurulan sandıkta zam teklifine dair oylama yapıldı. Oylama sonucunda 320 işçi son verilen teklifi kabul etmeyerek greve çıkılmasını istedi, 6 işçi ise verilen teklifi yeterli buldu. Bu durumda 10 Aralık Pazartesi günü İZBAN'da grev başlayacak.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER