SİTE SAĞ REKLAM ALANI

KURBANLIK KESİM FİYATLARI AÇIKLANDI

Kurban bayramına sayılı günler kala Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk kurban kesim fiyatlarını açıkladı.

16 Ağustos 2018 09:47 ekonomi 411
KURBANLIK KESİM FİYATLARI AÇIKLANDI
Kurban bayramına sayılı günler kala Aliağa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Serdar Berk kurban kesim fiyatlarını açıkladı.

Kurban kesim fiyatlarının, İzmir Kasaplar Odası'nın girişimiyle İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği tarafından belirlendiğini ifade eden Başkan Berk, kurbanlık kesim fiyatlarında geçen seneye göre çok küçük bir artış olduğunu söyledi.

Berk yaptığı açıklamada bayramın birinci günü büyükbaş kurbanlık kesim ücretinin 280 lira, küçükbaş kurbanlık kesim ücretinin ise 85 lira olacağını belirtti.

Berk vatandaşları kurbanlıklarını belgesi olmayan korsan kasaplara kestirmemeleri konusunda da uyararak şunları söyledi: "Her bayramda karşılaştığımız sıkıntılardan biri de vatandaşların acemi kasapların eline düşmesidir. Acemi kasaplar hem kesim anında hem de kesim sonrasında etin parçalanması noktasında da sıkıntılara neden oluyor. Bu nedenle vatandaşlar bildikleri ve belgesi olan mahalle kasaplarına kurbanlarını kestirsin. Ayrıca kurbanlıkların kesimi Aliağa Kaymakamlığı İlçe Kurban Hizmetleri Komisyonu'nun belirlediği yerler dışında yapılmamalıdır
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER