400 KG UYUŞTURUCUYU VİLLADA SAKLAMIŞLAR

Tatil köyüne düzenlenen operasyonda 400 kg uyuşturucu ele geçirildi.

09 Ocak 2019 14:00 foca 15070
400 KG UYUŞTURUCUYU VİLLADA SAKLAMIŞLAR
İzmir İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Foça'da bulunan Pollen Tatil Köyü'nde gerçekleştirdikleri baskınla 400 kg civarında uyuşturucu madde ele geçirdi. 
İzmir İle Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Cumhuriyet Başsavcılığı'nın yürüttüğü soruşturma kapsamında Foça'da bulunan bir tatil köyündeki villa baskınında üzerinde 400 kg civarı uyuşturucu madde bulunan 10 kişinin yakalandığı öğrenildi. Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamada 2018/73653 soruşturma sayılı dosyası kapsamında örgütlü uyuşturucu kaçakcılığı suçu ile ilgili yapılan soruşturmada 09/01/ 2019 tarihinde Aliağa ilçesinde bulunan Pollen tatil köyünde yüklü miktarda uyuşturucu madde saklandığının tespit edildiği bildirildi.
Savcılıktan yapılan açıklamada "Tespitler üzerine  yapılan aramada tahmini 350-400 kg civarında uyuşturucu madde  bulunmuş olup Adem Çolak, Mehmet Çevik, Tuncay Karagünoğulları, Süleyman Çavuk , Mehmet Fatih Çavuk, Bilgehan Özkozanoğlu ile Suriye vatandaşı olan Abdulkerim Mustafa, Hasan Almohammat, Abdulkerim El Mustafa ve yabancı uyruklu İlham Baltabayev gözaltına alınmıştır. Yakalanan kişilerden Bilgehan Özkozanoğlu'nun Hakkari ili Çukurca ilçe Jandarma Komutanı olarak Binbaşı rütbesi ile görev yaptığı tespit edilmiştir. Bir şüphelinin firari olduğu soruşturmada şüphelilerin ev ve işyeri adreslerinde arama yapılması amacıyla çalışmalara devam edilmektedir. Bilgilerinize arz olunur.”ifadelerine yer verildi. 

Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER