SİTE SAĞ REKLAM ALANI

AÇIK SU MİLLİ TAKIMI FOÇA YARIŞLARIYLA BELİRLENDİ

REKOR SAYIDA YÜZÜCÜ KATILDI

12 Haziran 2018 05:59 foca 307
AÇIK SU MİLLİ TAKIMI FOÇA YARIŞLARIYLA BELİRLENDİ
Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Milli Takım Seçmeleri İzmir'in Foça İlçesi'nde yapıldı.

İki gün süren yarışlar sonucu teknik kurul milli takımı oluşturacak sporcuları belirledi. Milliler federasyonun onayından sonra açıklanacak.

Foça'nın mavi bayraklı Leon Otel koyu açık su yarış parkurunda birinci gün( 9 Haziran 2018 Cumartesi), 16 -17 yaş 7 bin 500 metrede Erkekler'de  Malatya Gençlik Hizmetleri Spor Kulübü'nden Metehan Altuntop, bayanlarda Anadolunun Yıldızları Spor Kulübünden Yakut Ayşe Yaprak, 14-16 yaş 5 bin metrede; erkeklerde Kocaeli Yüzme Kulübü'nden Çağatay Üstününal, bayanlarda Anadolunun Yıldızları Spor Kulübünden Aleyna Nur Sungur birinci oldu.

İkinci gün (10 Haziran 2018 Pazar) yapılan 14-30 yaş 10 bin metre yarışlarında erkeklerde Metehan Altuntop, bayanlarda Yakut Ayşe Yaprak  7 bin 500 metrede olduğu gibi yine birinci olmayı başardı.          

REKOR SAYIDA YÜZÜCÜ KATILDI
Seçmelere 40 kulüpten 147 sporcunun katıldığını 30 açık su yüzme hakeminin görev yaptığını belirten Türkiye Yüzme Federasyonu Açık Su Yüzme Teknik Kurul ve Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Bahtiyar Özçaldıran yarışmanın Uluslararası Yüzme Federasyonu (FINA) kuralları çerçevesinde ve çok başarılı olarak tamamlandığını söyledi. Özçaldıran; “ Yarış kayıtları resmi olarak tutulmuş , skorlar açıklanmış, seçmeler başarılı yarışlarla tamamlanmıştır. Bizlere katkı veren sporculara, ailelerine, teknik kurul üyelerine ve federasyon başkanımıza teşekkür ediyorum. Burada oluşturulacak milli takımı önce Avrupa Gençler, arkasından COMEN Cup ve LEN Cup'lara götürerek ülkemizi temsil edeceğiz. Türkiye Açık Su Yüzme tarihçesi itibariyle seçmelere rekor sayıda sporcu katıldı. Önümüzdeki yıllarda daha büyük katılımlı daha büyük yarışmalar yapacağımızı ve açık su yüzme sporunu olması gerektiği yere taşıyacağımızı umuyorum. Biz teknik kurul olarak milli takımı belirledik. İsimleri federasyon yönetim kurulunun onayından sonra açıklayacağız” dedi.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER