SİTE SAĞ REKLAM ALANI

AMACIMIZ SOSYAL BARIŞI SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMAK

Bölgesel yerel gazete haberleri, köşe yazıları, son dakika haberleri, Türkiye ve Ege gündemi, İzmir, İzmir bölgesinin en köklü internet gazetesi Poyraz Gazetesi.

14 Şubat 2019 12:31 foca 188
AMACIMIZ SOSYAL BARIŞI SÜRDÜRÜLEBİLİR KILMAK
Foça'yı sağcı-solcu, ocu-bucu kavramları üzerinden kutuplaştırmak isteyenlerin beyhude bir çaba içinde olduğunu söyleyen CHP Foça Belediye Başkan Adayı Fatih Gürbüz, "Bizim öncelikli amacımız: "Cumhuriyet Halk Partisi olarak burada tesis ettiğimiz sosyal barışı sürdürülebilir kılmak olacaktır" dedi.

HERKESİN BAŞKANI

Göreve geldiğinde sadece CHP'nin değil, herkesin belediye başkanı olacağının sözünü veren Fatih Gürbüz, ülkede yaşanan kutuplaşmanın Foça'ya sirayet etmesine de asla izin vermeyeceğini söyledi.

TÜRKİYE MOZAİĞİ

Asırlar boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapan Foça'nın bir hoşgörü kenti olduğuna işaret eden Gürbüz şöyle konuştu: "Bu güzel şehirde farklı din, ırk ve etnik mezhepten olan insanlar asırlarca uyum içerisinde yaşamışlar. Günümüzde de demografik yapısıyla tam bir Türkiye mozaiğini andıran Foça'mız, tarihinden üstlendiği misyonu devam ettiriyor. Foça'da toplumun farklı kesimlerden olan vatandaşlarımız hiçbir ayrışma ve ötekileştirmeye maruz kalmadan yaşamlarını sürdürüyor ve sürdürmeye de devam edecektir."

FOÇA GEÇİT VERMEZ

Homojen bir yapıya sahip olan Foça'da yaşayan insanların hümanist duygular taşıdığını anlatan Gürbüz sözlerine şöyle devam etti: "Foça, Foçalılar ve özellikle yerli halkımız; toplumu 'bizden olanlar ve olmayanlar' şeklinde, üstelik 'illet-zillet' gibi aşağılayıcı kavramlar üzerinden sınıflandırmaya ve kategorilere ayırmaya dayanan bir anlayışa bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra geçit vermeyecektir."

SÖZDE DEĞİL ÖZDE

1990'larda yaşanan Kardak Kayalıkları kriziyle Türkiye ile Yunanistan arasında büyük bir gerilim yaşandığını, ancak böyle bir ortamda uzattığı zeytin dalıyla Foça'nın iki ülke arasında köprü vazifesi gördüğünü hatırlatan Fatih Gürbüz, şunları söyledi: "Biz, Yunus Emre'nin ilahi aşkla söylediği 'Yaratılanı severim, Yaradan'dan ötürü' sözünü, birileri gibi yerli-yersiz kavramlar içinde kullanan bir zihniyete sahip değiliz. Hatta bizim tüm canlılara olan sevgimiz, evrensel bakış açımızın tezahürüdür. Bizim inancımız, kültürümüz ve siyasi terbiyemiz; insanları ayrıştırmaya izin vermez"

SEVGİ KAZANACAK

Foça'da olası ayrışmaları çatışma ile değil uzlaşı ve müzakere ederek çözeceklerini sözlerine ekleyen Fatih Gürbüz, "Foça'da son 30 yıldır olduğu gibi; çifte standart değil, adalet. Üstünlük değil, eşitlik. Çekişme değil, işbirliği hakim olacak. Kendilerinden olmayanlara her türlü hakareti reva görenler; 31 Mart'ta seçimin kaybedeni olacak. Çünkü bu seçimde demokrasiye, eşitliğe, sosyal adalete ve sevginin gücüne inananlar kazanacak. Biz kazanınca Foça kazanacak, Foça kazanınca Foçalılar kazanacak" diye konuştu.
Bu sitede bulunan tüm yazılı ve görsel içerikler ile bu içeriklerin görsel ve sistematik tasarım hakları aksi belirtilmediği sürece Poyraz Gazetesi’ne aittir. Poyraz Gazetesi’nin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı, görsel, işitsel içerik kopyalanamaz, değiştirilemez, yeniden yayınlanamaz veya satılamaz. Aksine davranışların, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’na ve 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu’na göre hukuki ve cezai yaptırımları mevcuttur. Sitedeki tüm içeriklerin telif hakları korunmaktadır.
DİĞER HABERLER